John Gunther: Igazi U.S.A. Fordította: Dr. Barát Annie. Bp., é.n., Bárd Ferenc és Fia. Kiadói félvászonkötésben, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé laza fűzéssel.
Dr. Marczali Henrik: Az ujkor története II. kötet. Képes világtörténelem. VII. kötet. Bp.,1886, Méhner Vilmos. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Gonda Imre, Niederhauser Emil: A Habsburgok. Egy európai jelenség. Bp., 1987, Gondolat. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászonkötésben, kiadói papír védőborítóval, a papírborító elülső része gyűrött, de egyébként jó állapotban.
Gloria Victis. 1956-1986. Az 1956-os magyar szabadságharc költői visszhangja a nagyvilágban. Szerk.: Tollas Tibor. München, 1986, Nemzetőr. Kiadói papírkötés. 1956-os forradalom 30. évfordulójára szóló ajándékozási sorokkal, számos aláírással.
Dr. Bensch Arthur: Érettségi összefoglaló tételek a magyar történelemből. Pécs, 1913, Taizs József. II. bővített kiadás .Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.