Bertand Russell: Kína és a kínai probléma. Angol eredetiből fordította és a bevezető részt írta: Geszti Lajos. Bp., (1932), Athenaeum Irodalmi és Nyomda Rt. Kiadói egészvászon kötésben. A fordító dedikációjával!
Pilismaróti Bozóky Gyula: A Felvidék hazatért / Kárpátalja hazatért. Bp., 2008, magánkiadás. Irredenta kiadvány, az eredeti 1938-1939-es kiadás reprintje. Kartonált papírkötésben, védőtokban, jó állapotban.
Biró József: A kolozsvári Szent Mihály-templom barok(!) emlékei. Cluj-Kolozsvár, 1934, Glória Könyvnyomda. A szerző dedikációjával Hajnal István (1892-1956) történész részére. Papírkötésben, jó állapotban.
Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. Bp., 1925, Enciklopédia Rt., VIII+324+4 p. Negyedik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval, a gerincen pici sérüléssel.
Szilágyi Sándor: Felső-vadászi Rákóczy Zsigmond 1622-1652.+Szádeczky Lajos: Kornyáti Békés Gáspár. 1520-1579.+Deák Farkas: Uzoni Béldi Pál. 1621-1679.+Ipolyi Arnold: Bedegi Nyáry Krisztina. 1604-1641. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp.,1886-1887, Méhner Vilmos, 4+183 p.+ 7 t.+4+103 p.+ 12 t.+4+215 p.+15 t.+4+132 p.+8 t. Átkötött félvászon-kötés, a táblák egy részét rossz helyre kötötték be, kissé kopottas borítóval.
Kódexek a középkori Magyarországon. Kiállítás az Országos Széchenyi Könyvtárban. Budapest, Budavári Palota, 1985. november 12. - 1986. február 28. Szerk.: Belák Béla. Bp., 1985, Interpress. Kiadói papírkötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
Czeglédy Károly: Magyar őstörténeti tanulmányok. Budapest Oriental Reprints. Series A 2. Szerk.: Schütz Ödön. Bp.,1985, Kőrösi Csoma Társaság-MTA Könyvtára. Kiadói papírkötésben. Megjelent 800 példányban.