Az ezeréves Magyarország és a milleniumi kiállítás. Szerk.: Piványi Ernő et al. Bp.,(1990), Téka. Számos érdekes képpel és illusztrációval, magyar, angol, német, francia nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. 1896-os Kunosy Vilmos és Fia könyv reprint kiadása!
Szent István. Első nagy királyunk élete és alkotásai. Bp., 1938, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon kötés, jó állapotban.
Padányi Viktor: A nagy tragédia. (Szintézis.) I-II. rész. (Egyben.) I. rész: Így kezdődött... II. rész: Íme a folytatás. Bp.,1995,Gede. Kiadói kopott papírkötés.
Thuküdidész: A peloponnészoszi háború. Fordította, a jegyzeteket és az utószót írta: Muraközy Gyula. Bp.,1985, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Horváth Mihály: Az ipar és kereskedés története Magyarországban, a három utolsó század alatt. Bp.,1984, ÁKV. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
Alvinczi Péter: Magyarország panaszainak megoltalmazása. Válogatta, sajtó alá rendezte, a címadó politikai "röplapot" fordította, a jegyzeteket és az utószót írta: Heltai János. Bibliotheca Historica. Bp.,1989, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, papír védőborítóval.
Trócsányi Zoltán: Régi világ, furcsa világ. Emlékek, életképek, kuriózumok a magyar múltból. Bp.,1958, Bibliotheca. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés.
Katona Imre: Parasztságunk életének átalakulása. Gyulai Erkel Ferenc Múzeum kiadványai. Gyula, 1962, Erkel Ferenc Múzeum. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. A szerző által dedikált.