Hérodotosz: A görög-perzsa háború. Fordította: Muraközi Gyula. Az utószót írta: Hegyi Dolores. A jegyzeteket Győry Hedvig és Hegyi Dolores írta. Sapientia Humana. Bp.,2000, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban.
Gonda Imre, Niederhauser Emil: A Habsburgok. Egy európai jelenség. Bp., 1987, Gondolat. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászonkötésben, kiadói papír védőborítóval, a papírborító elülső része gyűrött, de egyébként jó állapotban.
Mátyás király. Emlékkönyv születésének ötszázéves évfordulójára. Szerk.: Lukinich Imre. 1. köt. Bp., [1943], Korvin Mátyás Magyar-Olasz Egyesület - Franklin. Kissé laza, viseltes félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Albert von Hofmann: Das deutsche Land und die deutsche Geschichte. Stuttgart-Berlin,1919,Deutsche Verlags-Anstalt. Német nyelven. Szövegközti térképekkel illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
Hóman Bálint-Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. kötet. Bp., 1935-1936, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Második, bővített kiadás. Kiadói félbőr-kötésben, kopott gerincekkel, de belül jó állapotban.
Pap Gábor: "Nézz egy kicsit a fejembe." A hagyományörökítés útjai a szkítautód népeknél. Főnix könyvek 42. Debrecen, 2003, Főnix. Második kiadás. Kiadói papírkötés.
Dr. Geszler Ödön: A 200 éves Budaprint PNYV Goldberger Textilművek története 1784-1984. Bp.,1984, Budaprint PNYV Goldberger Textilművek,(Somogy megyei Nyomdaipari Vállalat-ny.), 428 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban. Megjelent 1500 példányban.