Fred W. Burgess: Antique jewelry and trinkets. New York, 1937, Tudor Publishing Company. Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a védőborító szakadt, javított.
Divald Kornél: Magyarország művészeti emlékei. Bp., 1927, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon kötés,kis sérüléssel a gerincen, az elülső borítón lévő címke sérült, 16-17. oldalak között picit sérült kötéssel.
Mai magyar népi iparművészet. Az előszót Domanovszky György írta. A képanyag, az életrajzok és az ajánlott irodalom összeállítása Varga Marianna munkája. Bp.,1983,Képzőművészeti. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Szilágyi András: Die Esterházy-Schatzkammer. Übersetzt von Katalin von Reviczky. Frankfurt am Main, 1999, Peter Lang. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban
Vegyes zenetörténettel kapcsolatos könyvtétel, 2 db: Bónis Ferenc: Üzenetek a XX. századból. Negyvenkét beszélgetés a magyar zenéről. Bp.,2002, Püski. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Eősze László: Forr a világ... Kodály Zoltán élete. Bp.,1970, Móra. kiadói kartonált papírkötés.
Székely András: Kós Károly. Budapest, 1979, Corvina, Offset és Játékkártya Nyomda. Kós Károly grafikai munkásságának bemutatása, színes illusztrált kiadvány. Kiadói illusztrált, papír mappában, magyar, angol, német és francia nyelven.