Szana Tamás: Magyar művészek. Műtörténelmi vázlatok képekkel. Bp., 1887, Révai, 8+251+5 p.+15 t. (Műmellékletek.) Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. A kötetben Munkácsy Mihály, Benczur Gyula, Zichy Mihály, Mészöly Géza, Jankó János, Aggházy Gyula és mások illusztrációival. Kiadói egészvászon-kötés, foltos, kopott borítóval, javított gerinccel, foltos, nagyrészt hiányzó hártyapapírokkal.
Vegyes könyvtétel zenei témában, 4 db: Gál Zsuzsa: Az én zeneszerzőm. Liszt Ferenc.+Az én zeneszerzőm. Bartók Béla. Bp., 1971-1970, Zeneműkiadó. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, és kiadói műbőr-kötés, bakelit mellékletekkel. Várnai Péter: Székely Mihály. Nagy magyar előadőművészek. II. kötet. Bp.,1967,Zeneműkiadó. Kiadó egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, bakelit melléklettel. Homolya István: Zathureczky Ede. Nagy magyar előadőművészek. XII. kötet. Bp.,1972,Zeneműkiadó. Kiadó egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, 2 db bakelit melléklettel.
Dávid László: A középkori Udvarhelyszék művészeti emlékei. Bukarest, 1981, Kriterion. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, a papír védőborító gerincén kis szakadással.
Miklós Pál: A tunhuangi ezer Buddha barlangtemplomok. 1959, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
Dr. Kacziány Géza: A női szépség a festőművészetben. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp, é.n. [1913], Pesti Napló,(Stephaneum-ny.). Számos fekete-fehér, illetve színes képpel. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval.
Ernst Múzeum kiállítása VI. Francia Impresszionisták (Manet) és Herman Lipót gyűjteményes kiállítása. Bp., 1912, Ernst Múzeum. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.