Magyar nagyasszonyok. Fiatal leányoknak írták: Benedek Rózsi, B. Radó Lili, D. Lengyel Laura. Előszóval ellátta Gr. Apponyi Albertné. Bp.,1941, Dante, 160 p.+4 t. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó fekete-fehér illusztrációkkal, csak 4 tábla.
Stefan Zweig: Verlaine. Fordította: Bálint Lajos. Verlaine válogatott versei. Összeállította: Vas István. Fordították: Ady Endre, Babits Mihály, Szabó Lőrinc, Tóth Árpád és mások. Bp., é.n., Fővárosi Könyvkiadó Kft. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé foltos szennylapokkal, és előzéklapokkal.
Monumenta literarum. A világirodalom kisebb remekművei legkiválóbb műfordítóink új fordításaiban. Szerkesztette, és sajtó alá rendezte Király György. A könyvdíszeket tervezte Kozma Lajos. I. és II. sorozat, I. sorozat: 1-12. füzet (Teljes); II. sorozat, 1-12. füzet. (1. és 10. hiányzik) Gyoma, 1921-1922. Kner Izidor ny. Folio. Félvászon kötésben, egyik gerinc kissé szakadt, egy kötet kissé vízfoltos, egyébként jó állapotban. Csak 600 pld.!
Benedek Marcell (szerk.): Irodalmi lexikon. Budapest , 1927, Győző Andor Kiadása. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, sérült gerinccel, és kissé laza kötéssel.
Magyar Tudományos Akadémia Agrártudományok Osztálya 50 éve. (1949-1999). Szerk.: Kovács Ferenc. Bp., 1999, MTA Agrártudományok Osztálya. Kiadói papírkötés.
Toldy Ferenc: A magyar költészet története. I-II. kötet. (Egybekötve.) I. kötet. A magyar költészet Zrínyiig. II. kötet: A magyar költészet Zrínyitől Kisfaludy Sándorig. Pest, 1854, Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckenast-ny.), 1 t. (Tinódi Lantos Sebestyén portréja, litográfia)+XVI+240+XII+282 p. Első kiadás. Korabeli félbőr-kötésben, kopott, sérült borítóval, sérült gerinccel, Zrínyi Miklós portréja hiányzik, ajándékozási sorokkal és tulajdonosi bejegyzésekkel a szennylapokon.
Szabó Lőrinc: Harc az ünnepért. Versek. Bp.,(1938), Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt.,(Kecskemét, Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda-Rt.), 170 p. Kiadói papírkötésben, jó állapotban. Első kiadás.