A magyar irodalom története. 1. köt.: A legrégibb időktől Kisfaludy Károly felléptéig. Bp., 1906, Athenaeum. Kissé kopott félbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
Arany János sorozat 3 kötete: Toldi szerelme. (Ötödik kiadás.)+Toldi. Toldi estéje. Buda halála. Murány ostroma. (Ötödik kiadás.)+Arany János elbeszélő és elegyes költemények. (Új teljes kiadás.) Bp.,1882-1887, Ráth Mór. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott borító sarkokkal, két kötet gerince kissé sérült,
Rachmanova, Alexandra: Rachmanova naplója I.-II. kötet. I. kötet: Szerelem, Cseka, halál, ... Egy orosz diáklány naplója. (Ötödik kiadás.) II. kötet: Házasság a vörös viharban. Egy orosz diáklány naplója. (Negyedik kiadás.) Fordította: Benedek Marcell. Halhatatlan könyvek. Bp.,é.n.,Dante. Kiadói félbőr-kötés, kopott borítóval.
Bognár Cecil: Mi és mások. A mindennapi élet lélektana. Bp.,[1942], Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. II. kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, fakó borítóval, kissé sérült gerinccel.
Eckhardt Sándor: Magyar-francia Nagyszótár. Budapest, 1999, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval. Az első néhány lapon gyűrődések, foltok.