Hóman Bálint-Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. kötet. Bp., 1935-1936, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Második, bővített kiadás. Kiadói félbőr-kötésben, jó állapotban.
Francisco Carolo Palma (Pálma Károly Ferenc (1735-1787)): Notitia Rerum Hungaricarum. Editio III. Pars I-III. Pestini-Budae, et Cassoviae (Pest-Buda-Kassa), 1785, Sumptibus I. M. Weingand, et J. G. Koepf Bibliopol, (Typis Catharinae Landerer Viduae), 1 t.+6+783+13 p. + 1 t. (kihajtható); 630 +10 p. + 6 t. (kihajtható); 590 + 12 p. + 7 t. (kihajtható). Harmadik kiadás. Latin nyelven. Átkötött félvászon-kötésben és kartonált papírkötésben, a félvászon borító kopott, foltos, a kartonált papírborító viseltes, az I. kötet foltos, a címkép és az első három lap, valamint a 2., 13., 15., 16., 17., 18. oldalakon javítás, egy lap kijár, a II. kötetben a címlap kijár, a III. kötet kissé foltos, egy lap kijár.
Dr. Horváth Mihály: Magyarország történelme 1-6. kötet. Ujonnan átdolgozta Dr. Hatvani Mihály. Pest, 1860-1863, Heckenast Gusztáv, IV+501+1 p.; 736 p.;2+725+1 p.;543+1 p.;455+1 p.;422+1 p. Második kiadás (1-2 kötet). Új dolgozat (3-6. kötet). Korabeli aranyozott félvászon-kötés, a borítók és a gerincek kissé kopottasak, a II. kötet gerince kissé sérült, de belül jó állapotban, festett lapélekkel.
Pauer János: Az egyházi rend érdeme Magyarország történetében. Árpádok időszakától korunkig. Két kötetben. Székesfehérvár, 1847. Özv. Számmer Pálné. XVI + II + 518 p. Fűzve, kiadói papírborítékban, megkímélt állapotban.
N. Iorga: Historia des Roumans de Tranylvanie et de Hongrie I-II. kötet. Bucarest, 1940, k.n.,364 p.+21 t.+356+4 p.+22 t. Francia nyelven. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Átkötött korabeli félvászon-kötés, intézményi bélyegzővel, jó állapotban.
Gróf Széchényi István naplói. V. kötet. (1836 május 8.-1843.) Szerkesztette és bevezetéssel ellátta Dr. Viszota Gyula. Gróf Széchenyi István összes munkái XIV. kötet. Magyarország Újabbkori Történetének Forrásai - Fontes historiae Hungariae Aevei Recentioris. Bp., 1937, MTA-Magyar Történelmi Társulat, Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet Rt., 4 p.+ 1 t.+XCI+838+4 p. Későbbi kissé kopottas félvászon kötésben, jó állapotban.
Görgei Arthur: Mein Leben und Wirken in Ungarn in den Jahren 1848 und 1849. I. kötet. Leipzig, 1852, F. A. Brockhaus, XIV+327 p. Korabeli félvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, kijáró elülső szennylappal, de belül jó állapotban, német nyelven./ Linen-binding, in German language.
Hilferding, A.: A szerbek és bolgárok története. Ford.: Kiss Simon. Nagy-Becskereken, 1890. Pleitz F. VIII+276p. Aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben. borítón kis sérüléssel.
Knauz Nándor - Az országos tanács és országgyűlések története 1445-1452. Pest, 1859. Eggenberger F.; Emich G. könyvny. 175 p. Későbbi igényes papírkötésben. Foltos lapokkal.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.