Emlékkönyv a Hóman-Szekfű-Kerényi szerkesztésében kiadott egyetemes történet megjelenése alkalmából. Bp., Magyar Szemle Társaság. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
Történelmi könyvtár kolligátum. Áldor Imre: XIV. Lajos vagy Franciaország aranykora. Áldor Imre: A rémuralom története. Uö: A nagy Napoleon császár története. Dr. Lázár Gyula: Mária Lujza a francziák császáránéja; Vértessy Arnold: III. Napoleon.
Asztalos Miklós- Pethő Sándor: A magyar nemzet története ősidőktől napjainkig. Bevezetéssel ellátta Szekfű Gyula. Bp.,1933, Lantos. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
Dr. Varga István: Adalékok a magyar gyáripar helyzetének konjunkturális alakulásához. Magyar Gazdaságkutató Intézet 8. számú külön kiadványa. Bp.,1935, Magyar Gazdaságkutató Intézet. Kiadói papírkötésben, szakadt, viseltes borítóval, intézményi bélyegzővel.
Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Bp.,1937, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, kopott.
Bartucz Lajos et al.: Magyar föld, magyar faj. 3-4. köt. Bp.,én., Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötés, kissé kopottas gerinccel, a 3. kötetben a kihajtható térkép sérült, ketté szakadt.
Hóman Bálint-Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. kötet. Bp., 1935-1939, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Hatodik kiadás. Kiadói félbőr-kötésben, kopott borítókkal és gerincekkel, az V. kötet borító sarkai sérültek.
Gróf Széchényi István összes munkái XIII. kötet: Széchényi István naplói IV. kötet. (1830-1836.) Szerkesztette és bevezetéssel ellátta: Dr. Viszota Gyula. Magyarország Újabbkori Történetének Forrásai. Fontes Historiae Hungaricae Aevi Recentioris. Bp.,1934, Magyar Történelmi Társulat,(Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet Rt.-ny.), LXXII+754 p. Kiadói papírkötés, szakadt, sérült, foltos borítóval, laza fűzéssel, felvágatlan lapokkal.