Dr. Kalmár Gusztáv: Küzdelmek a fehér halál országában I. kötet. A nagy sarkutatók szenvedései és győzelmei. Vezényi Elemér rajzaival. Budapest, 1931, Szent István-Társulat, Stephaneum-ny. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopással a borító sarkain, kis sérüléssel a gerincen, szövegközti képekkel és két kihajtható térképpel illusztrálva. Jó állapotban.
Bánhidi Antal: A gerle 13 útja. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Franklin-Társulat. Kiadói díszes aranyozott egészvászonkötésben, jó állapotban.
Pestszentimre témájú helytörténeti könyvek, 2 db: Pándy Tamás: "Falu a városban." Epizódok Pestszentimre történetéből. Bp., 1994, Dr. Széky Endre Pestszentimre Történeti Társaság. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Benne a Dr. Széky Endre Pestszentimre Történeti Társaság köszönő iratával, Pándy Tamás író, elnök aláírásával, fejléces papíron. Pándy Tamás: 100 éves falu a Városban. Pestszentimre. Bp., 1998, Dr. Széky Endre Pestszentimre Történeti Társaság. Kiadói kartonált papírkötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Benne 3 képeslap reprintjével Soroksárpéteriről, Pestszentimréről.