Sági Pál: Békebeli képeskönyv. (Társadalomrajz.) Bp. (1944.) Griff. 303 p. 22 t. Tart.: Udvari élet. A Stefánián. Pesti históriák...Javított gerincű félvászon-kötésben.
Józsefvárosi lexikon. Szerk.: Nagy Richárd. Bp., 1970, MSZMP VIII. kerületi Bizottsága - Fővárosi Tanács VIII. kerületi Tanácsa. Fekete-fehér fényképekkel, a kötéstábla belső oldalán térképpel. Kiadói egészvászon-kötésben.
Cholnoky Jenő: A Föld titkai II. kötet: Jégvilág. 67 kép és 14 ábra a szövegben. Bp., 1930, Singer és Wolfner, (Hornyánszky V.-ny.), 231 p. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas borítóval, volt könyvtári példány.
Sándorfalva története és népélete. Szerk.: Darázs Sándor, dr. Juhász Antal, Szabó Magoldna, Sz. Simon István. Sándorfalva, 1999, Sándorfalva Nagyközség Önkormányzata. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Tata-Tóváros írásban és képben. Kalauz a kirándulók számára. Tata, 1987, Móricz Zsigmond Városi Könyvtár. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben, az 1888-as kiadás reprintje.
Ossendowski 4 munkája: Állatok, emberek, és istenek. A sivatag népe, A Szahara lelke. A sötét Kelet árnyéka. The shadow of the gloomy East. Fordította Balassa József. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésekben
Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
Karl Baedeker: Unteritalien, Sizilien, Sardinien, Malta, Tripolis, Korfu. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1936, Verlag von Karl Baedeker, LXXVIII+530 p. Hetedik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel. Térképekkel illusztrálva. Német nyelven. A borító némileg kopott. Az előzéklap ceruzával firkált. / Cloth binding, in german language.