Borsos Béla-Sódor Alajos-Zádor Mihály: Budapest építészettörténete, városképei és műemlékei. Szerk.: Pogány Frigyes. Bp., 1959, Műszaki. Rengeteg képpel és 3 térképpel illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kissé fakó gerinccel, a hátsó kötéstábla kissé foltos.
Sven Hedin: Az északi sarktól a déli sarkig. Második és harmadik rész. Átdolgozta: Mikes Lajos. Bp.,1914, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Egészoldalas illusztrációkkal. Javított gerincű illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, néhány kijáró lappal, illusztrációval, kissé foltos.
Shen-Yi-Heinrich Stadelmann: China und sein Weltprogramm. Dresden,(1925),Friedrich Max Gutewort. Fekete-fehér fotókkal, német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, magánkönyvtári bélyegzővel, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, aláhúzásokkal.
Porzó (Ágai Adolf): Utazás Pestről-Budapestre 1843-1907. Rajzok és emlékek a magyar főváros utolsó 65 esztendejéből. Bp.,2004, Fekete Sas Kiadó. Második kiadás. Számos egészoldalas és szövegközti fekete-fehér illusztrációval. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban. Reprint kiadás.
Dr. Henszlmann Imre: Kassa városának ó német stylű templomai. Bp.,(1996, Argumentum-MTA Művészettörténeti Kutató Intézet, 6+25+12 p. Számos egészoldalas illusztrációval. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel, kissé dohos. Hasonmás kiadás.
Almásy László: Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé foltos, kissé kopott borítóval,de belül jó állapotban.
Cumania II. Ethnographia. Bács-Kiskun Megyei Múzeumok Közleményei. Szerk.: Horváth Attila, Solymos Ede. Kecskemét, 1974, Bács-Kiskun Megyei Múzeumok Igazgatósága, (Petőfi Nyomda-ny.), 517 p. Kiadói papírkötés, néhol foltos, hullámos lapokkal, de alapvetően jó állapotban. Számos érdekes írással, fekete-fehér fotókkal illusztrálva.