Tolnai Gábor: Régi magyar főurak. Életforma és műveltség az újkorban. Bp.,(1939), Magyar Történelmi Társulat, 176 p. Kiadói félvászon-kötés, képek nélkül.
Asztalos Miklós: II. Ráküczi Ferenc és kora. Bp., 1934, Dante. Restaurált, kijáró térképmelléklettel. Kissé kopott díszes vászonkötésben, jó állapotban.
Karácson Imre dr. (szerk.): A Rákóczi-emigráczió török okmányai. 1717-1803. Bp., 1911, Magyar Tudományos Akadémia. Gerincnél kissé szakadt kiadói papír kötésben.
Vegyes Erdély témájú könyvtétel, 3 db: Erdély története napjainkig I-III. kötet. Szerk.: Köpeczi Béla. Budapest, 1988, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papírborítóban. Jó állapotban. Kós Károly: Erdély. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás III. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh, 278 l. Kós Károly szövegközi és egészoldalas, részben színes linómetszeteivel. Kiadói egészvászon-kötésben. Jó állapotban. Tamási Áron: Szülőföldem. Bp., 1990, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.