A mai világ képe. I-IV. köt. (4 db) Teljes! Bp. (1935) KMENY. 607p. 536p. 526p., 576p. I. Szellemi élet. Szerk.: Kornis Gyula. Világnézet, kultúra, erkölcs, tudomány, művészet stb. II. Politikai élet. Szerk.: Gratz Gusztáv. A jelenkor politikája. Politikai rendszerek stb. III. Gazdasági élet. Szerk.: Hegedűs Lóránt. A világháború hatása, közlekedés, világgazdaság stb. IV. Természettudomány és technika. Szerk.: Csűrös Zoltán. Építészet, gyógyítás stb. Kiadói, egységes, aranyozott gerincű félbőr-kötésben. Gazdag kép-, térkép-, és ábraanyaggal. Félbőr kötésben
Dr. Horváth Mihály: Magyarország történelme 1-6. kötet. Ujonnan átdolgozta Dr. Hatvani Mihály. Pest, 1860-1863, Heckenast Gusztáv, IV+501+1 p.; 736 p.;2+725+1 p.;543+1 p.;455+1 p.;422+1 p. Második kiadás (1-2 kötet). Új dolgozat (3-6. kötet). Korabeli aranyozott félvászon-kötés, a borítók és a gerincek kissé kopottasak, a II. kötet gerince kissé sérült, de belül jó állapotban, festett lapélekkel.
Pauer János: Az egyházi rend érdeme Magyarország történetében. Árpádok időszakától korunkig. Két kötetben. Székesfehérvár, 1847. Özv. Számmer Pálné. XVI + II + 518 p. Fűzve, kiadói papírborítékban, megkímélt állapotban.
Herodotos történeti könyvei II-III. kötet. IV-VI., VII-IX. könyv. Fordította, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta Geréb József. Görög és Latin Remekírók. Bp., 1893, Franklin, 288+216 p. Kiadói papírkötés. Az I. kötet hiányzik.
Gróf Széchényi István naplói. V. kötet. (1836 május 8.-1843.) Szerkesztette és bevezetéssel ellátta Dr. Viszota Gyula. Gróf Széchenyi István összes munkái XIV. kötet. Magyarország Újabbkori Történetének Forrásai - Fontes historiae Hungariae Aevei Recentioris. Bp., 1937, MTA-Magyar Történelmi Társulat, Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet Rt., 4 p.+ 1 t.+XCI+838+4 p. Későbbi kissé kopottas félvászon kötésben, jó állapotban.
Görgei Arthur: Mein Leben und Wirken in Ungarn in den Jahren 1848 und 1849. I. kötet. Leipzig, 1852, F. A. Brockhaus, XIV+327 p. Korabeli félvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, kijáró elülső szennylappal, de belül jó állapotban, német nyelven./ Linen-binding, in German language.
Hilferding, A.: A szerbek és bolgárok története. Ford.: Kiss Simon. Nagy-Becskereken, 1890. Pleitz F. VIII+276p. Aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben. borítón kis sérüléssel.
Pauler Gyula: A magyar nemzet története az Árpádházi királyok alatt. I-II. kötet. Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó-Vállalata. Új Folyam XIII-XIV. kötet. Bp.,1893, MTA, XVI+667+1 p.;VII+790+1 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon sorozatkötésben, Hirháger-kötés, márványozott lapélekkel, jó állapotban.
Edmund és Jules de Goncourt: A nő a XVIII. században I-II. Fordította Wildner Ödön és Fábry Rezső. Kis Helikon 15-16. Bp.,(1921), Rózsavölgyi és társa, 292+4+265+3 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói karton-tokban, jó állapotban Megjelent 3100 példányban. Számozatlan példány.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.