Pester Ungarischer Commercial Bank. 1841-1941. Rückblick auf ein Jahrhundert. (Pesti Magyar Kereskedelmi Bank 1841 - 1941 Száz esztendő emlékei.) Bp. 1941. PMKB. Gazdag kép-, dokumentum- és hasonmás anyaggal, német nyelvű kísérőszöveggel. Kiadói, színes, illusztrált papírkötésben, kissé sérült gerinccel, volt könyvtári példány./Paperbinding, in German language.
Corpus inscriptionum Latinarum. [Vol. III. Inscriptiones Asiae, provinciarum Europae Graecarum, Illyrici Latinae. Supplementum.] Inscriptionum Orientis et Illyrici Latinarum supplementum. Szerk.: Mommsen, Theodor - Hirschfeld, Otto - Domaszewski, Alfred. 1-2. köt. Berlin, 1902, Georg Reimer. Későbbi félműbőr kötésben, restaurált, jó állapotban.
Corpus inscriptionum Latinarum. Vol. II. Inscriptiones Hispaniae Latinae. Szerk.: Hübner, Emil. 1-2. köt. Berlin, 1869, Georg Reimer. Későbbi félműbőr kötésben, restaurált, az egyik kötet lapjai részben foltosak.
Szilágyi Sándor, Kozma Andor, Ágai Adolf, Herczeg Ferenc, Jókai Mór, Mikszáth Kálmán et alii: A Király könyve (IFJ). Lipcse, Budapest, Bécs, 1899. Herzig Miksa kiadása. Számos szövegközti és egészoldalas képpel. Kiadói, bordó egészvászon-kötésben.
Hermann Rauschning: Hitler bizalmasa voltam. Laczkó Géza fordítása. A borítólap Hámori György munkája. (Bp.,1945,)Körmendy Kiadó, (Hungária Rt.-ny.), 372 p. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védborítóban, a papírborító hiányos, sérült. Hermann Rauschning (1887-1982) könyvének eredetije 1939-ben jelent meg Párizsban. Szerzője korábban Danzig Szabad Város szenátusának elnöke volt, és Hitler legbelső köréhez tartozott. A diktátor nyíltan beszélt előtte terveiről, azok gyökereiről és a megvalósításuk után tervezett világrendről. Rauschning, miután szakított a nácizmussal, ezzel a könyvvel próbálta meg felhívni a figyelmet a Führer szándékaira, de elkésett: a német csapatok akkor már Lengyelországban meneteltek. A mű 1940-ben jelent meg Svájcban. Első magyar nyelvű kiadás.