Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 177

Palotay Gertrud: Magyar népviseletek. Rajzolta Konecsni György. Bp.,1939, Officina. 23 p.+12 t.+2 p.(színes illusztrációk, feliratos hártyapapírral). Kiadói illusztrált karton-kötésben, a sarkai kopottak, belül jó állapotban.
15253.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szende Gyula: Királlyá avatás Magyarországon a vegyes korszakban 1301-1526. Doktori értekezés. Bp., Fried S.-ny., 53+2 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, hiányos gerinccel, foltos. A szerző, Dr. Szende Gyula (1869-1918) által dedikált.
15254.

Rufpreis:
3 000 HUF

Makkai László: Erdély története. Bp., 1944, Renaissance. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, jó állapotban.
15255.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05
11

Acsády Ignác: A magyar jobbágyság története. Bp., 1908, Grill Károly. Átkötött félvászon-kötés, javított címlappal, intézményi bélyegzővel.
15256.

Rufpreis:
1 600 HUF

Heraldica curiosa. Eine Sammlung absonderlicher Wappenbilder. Zusammengestellt von L. Rheude. 1910, Papiermühle S.-A. Gebrüder Vogt. Kiadói papírkötés, jó állapotban
15257.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Trócsányi Zoltán: Kirándulás a magyar multba. Bp., 1937, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötésben, kissé kopott gerinccel.
15258.

Rufpreis:
2 000 HUF

Pór Antal: Szent István Király. és Hunyady János egybekötve. Pest, 1871, Szent-István Társulat. Sérült félvászon kötésben.
15259.

Rufpreis:
1 000 HUF

15260.

Rufpreis:
1 200 HUF

Vargyas Endre: Magyar szabadságharc története 1848-1849-ben. Bp.,1879, Méhner Vilmos. Második, bővített kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kopott, sérült gerinccel, a könyvtest elvált a borítótól, a könyvtest szétvált, szétesik, kijáró lapokkal, rossz, széteső állapotban.
15261.

Rufpreis:
1 000 HUF

Rózsa György: Régi várképek. A Magyar Nemzeti Múzeum történeti emlékei. Bp.,1959, Magyar Nemzeti Múzeum-Történeti Múzeum,(Rotaprint-ny.), 20 p.+XXII t.  Kiadói haránt alakú félvászon-kötés. Megjelent 1000 példányban.
15262.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Rózsa György: Régi magyar csataképek. A Magyar Nemzeti Múzeum történeti emlékei. Bp.,1959, Magyar Nemzeti Múzeum-Történeti Múzeum, 11 p.+XXVII t.  Kiadói haránt alakú félvászon-kötés.
15263.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Edelsheim Gyulai Ilona: Becsület és kötelesség. 1-2. köt. Bp., 2001, Európa. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15264.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF