Martyn Ferenc (1899-1986): Petőfi olvasása közben. Bp., 1973, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói kissé sérült papírmappában, 20 db illusztrációval. Megjelent 5000 példányban.
M. V. Alpatov: A művészet története. I. kötet. Bp., 1963, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói egészvászon kötésben, papír védőborítóval, karton tokban.
Zsolnay Teréz-M. Zsolnay Margit-Sikota Győző: Zsolnay. A gyár és a család története 1863-1948. A gyár története 1948-1973. Bp., 1980, Corvina Kiadó, 240+48 p. Harmadik kiadás. Fekete-fehér, és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóval, kissé szakadt, foltos papírborítóval, de belül jó állapotban.
Domonkos Ottó: A magyarországi kékfestés. Bp.,1981, Corvina. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés. Jó állapotban.
N. Fülöp Katalin: A magyarországi nemzetiségek hímzésmintái. Minerva Kézimunkaalbumok. Közgazdasági és Jogi, 28 t. Kiadói papírmappában, kopottas mappával.
Katona Imre: Poharak, kupák, serlegek. XIX. századi üvegtárgyak a budapesti Iparművészeti Múzeumban. Bp., 1978, Corvina. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, foltos vászonkötéssel.