2 db porcelános könyv: Sikota Győző: Hollóházi porcelán. h. n., é. n., Finomkerámiai Művek Stúdiója. + Sikota Győző: Herend porcelánművészete. Bp., 1976, Műszaki. Vászonkötésben, az egyik papír védőborítóval, jó állapotban.
Palotás László: A renaissance Magyarországon. Bp., 1942, Officina. Kiadói kartonált papírkötésben, kissé sérült gerinccel, kissé kopottas borítóval, ex libris-szel.
Palágyi Menyhért: Székely Bertalan és a festészet aesthetikája. Függelék: I. Székely Bertalan: A figurális rajz és festés elvei. II. Palágyi Menyhért: Nagy mesterek másolása és a húsfestés problemái. Nemzeti Festészetünk I. Bp.,1910, Eggenberger-féle Könyvkereskedés (Hoffmann és Vastagh),(Fischl Dávid-ny.),4+170 p.+ 4 t. Egyetlen kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, egy-két helyen ceruzás aláhúzással, bejelöléssel, a 96. oldalnál kissé foltos lappal, jó állapotban.
A Kertész. 1894-1985-1994. Szerk.: Kolta Magdolna. A magyar fotográfia történetéből 5. Bp.,1994, Magyar Fotográfiai Múzeum - Pelikán Kiadó, 187 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, a ragasztása részben elengedett, a kötése kissé sérült, a hátsó borító belsején kis sérüléssel.