Józsefvárosi lexikon. Szerk.: Nagy Richárd. Bp., 1970, MSZMP VIII. kerületi Bizottsága - Fővárosi Tanács VIII. kerületi Tanácsa. Fekete-fehér fényképekkel, a kötéstábla belső oldalán térképpel. Kiadói egészvászon-kötésben.
Cholnoky Jenő: A Föld titkai II. kötet: Jégvilág. 67 kép és 14 ábra a szövegben. Bp., 1930, Singer és Wolfner, (Hornyánszky V.-ny.), 231 p. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas borítóval, volt könyvtári példány.
Jakopp, Ludwig Th.: Die Mittenwaldbahn und ihr Verkehrsgebiet. Praktisches Reisehandbuch. Innsbruck, 1913, Deutsche Buchdruckerei GmbH. Kicsit kopott tűzött papírkötésben, egyébként jó állapotban..
Kobatsch, Rudolf: Wegweiser durch die Wirtschaftsverhältnisse von Österreich. Berlin, [1913], Welt-Reise Verlag (Volkswirtschaftliche Reiseführer 4.). Vászonkötésben, jó állapotban.
Heß, Heinrich - Pichl, Eduard: Führer durch das Gesäuse und durch die Ennstaler Gebirge zwischen Admont und Eisenerz. Wien, 1922, Artaria. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Schweiz: Ostschweiz. München, 1964, Grieben-Verlag (Grieben-Reiseführer 256.). Térképmelléklettel. Kicsit megviselt papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Italien: Südtirol-Trentino, westlicher Teil und Gardasee. München, 1965, Grieben-Verlag (Grieben-Reiseführer 247.). Térképmelléklet nélkül. Kicsit megviselt papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Radio-Radiis, Alfred: Führer durch das Dachsteingebirge und die angrenzenden Gebiete des Salzkammergutes und Ennstales. Bécs, 1920, Artaria. Számos fekete-fehér fényképpel. Kissé foltos vászonkötésben, gerince hiányzik.