Br. Hübner Sándor: Séta a világ körül. II. kötet Fordította: Dr. Toldy László. Bp., 1884, Ráth Mór. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval.
Sven Hedin: Az északi sarktól a déli sarkig. Második és harmadik rész. Átdolgozta: Mikes Lajos. Bp.,1914, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Egészoldalas illusztrációkkal. Javított gerincű illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, néhány kijáró lappal, illusztrációval, kissé foltos.
Dr. Gáspár Ferencz: A Föld körül. V. kötet. Ausztrália, Csendes óceáni szigetek, Japánország, Khina, Szibiria. Bp.,1908, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos zöld egészvászon-kötés, Wolfner-kötés, kissé kopott borítóval, gerinccel, kissé sérült gerinccel.
Clive Holland: Things seen in Japan. London, 1908, Seeley and Co. Limited. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva, angol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, laza, kissé sérült fűzéssel./ Linenbinding, with worn cover, with damaged binding, in English language.
Shen-Yi-Heinrich Stadelmann: China und sein Weltprogramm. Dresden,(1925),Friedrich Max Gutewort. Fekete-fehér fotókkal, német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, magánkönyvtári bélyegzővel, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, aláhúzásokkal.
Bain Széchényi-Budapest. Source hyper-thermale sulfureuse ouvert toute l'année. Bp.,1914, Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 8 sztl. lev.+20 t. Fekete-fehér egészoldalas fényképekkel, térképpel, ábrával illusztrálva. Egy illusztrációval a városligetről, előtte feliratos hártyapapírral. Kiadói, színes, illusztrált, dombornyomásos papírkötésben, haránt alakú, francia nyelven.
Dr. A. Otto: Die Hohe Tatra nebst den wichtigsten Touren in der Niederen Tatra, den Zentral- und Westkaprathen. Griebens Reisehürer 47. Berlin, 1914, Albert Goldschmidt, VI+282+6+16 p. 9. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, térkép-melléklettekkel (7 kihajtható, 3 szövegközti, 1 térképmelléklettel (31x50 cm.), korabeli reklámokkal,német nyelven./ Linen-binding, with maps, in German language.
Eötvös Károly: Utazás a Balaton körül I. Eötvös Károly Munkái I. Bp., 1903, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott szecesziós egészvászon borítóval
György Aladár: A Föld és népei. III. kötet: Ázsia és Ausztrália. Bp., 1906, Franklin-Társulat. Harmadik, átdolgozott kiadás. Gazdagon illusztrálva szövegközti, egészoldalas, kétoldalas illusztrációkkal, közte egészoldalas színes illusztrációkkal, térképekkel illusztrálva. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti borító elülső kötéstábláját az átkötéskor felhasználták.