Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 179

Br. Hübner Sándor: Séta a világ körül. II. kötet Fordította: Dr. Toldy László. Bp., 1884, Ráth Mór. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval.
15012.

Rufpreis:
6 000 HUF

15013.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Sven Hedin: Az északi sarktól a déli sarkig. Második és harmadik rész. Átdolgozta: Mikes Lajos. Bp.,1914, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Egészoldalas illusztrációkkal. Javított gerincű illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, néhány kijáró lappal, illusztrációval, kissé foltos.
15014.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Dr. Gáspár Ferencz: A Föld körül. V. kötet. Ausztrália, Csendes óceáni szigetek, Japánország, Khina, Szibiria. Bp.,1908, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos zöld egészvászon-kötés, Wolfner-kötés, kissé kopott borítóval, gerinccel, kissé sérült gerinccel.
15015.

Rufpreis:
2 000 HUF

Eötvös Károly:A balatoni utazás vége. Bp., 1905, Révai Testvérek. Kiadói, szecessziós egészvászon sorozatkötésben kopásokkal
15016.

Rufpreis:
4 000 HUF

Clive Holland: Things seen in Japan. London, 1908, Seeley and Co. Limited. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva, angol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, laza, kissé sérült fűzéssel./ Linenbinding, with worn cover, with damaged binding, in English language.
15017.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Shen-Yi-Heinrich Stadelmann: China und sein Weltprogramm. Dresden,(1925),Friedrich Max Gutewort. Fekete-fehér fotókkal, német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, magánkönyvtári bélyegzővel, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, aláhúzásokkal.
15018.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bain Széchényi-Budapest. Source hyper-thermale sulfureuse ouvert toute l'année. Bp.,1914, Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 8 sztl. lev.+20 t. Fekete-fehér egészoldalas fényképekkel, térképpel, ábrával illusztrálva. Egy illusztrációval a városligetről, előtte feliratos hártyapapírral. Kiadói, színes, illusztrált, dombornyomásos papírkötésben, haránt alakú, francia nyelven.
15019.

Rufpreis:
4 000 HUF

Dr. A. Otto: Die Hohe Tatra nebst den wichtigsten Touren in der Niederen Tatra, den Zentral- und Westkaprathen. Griebens Reisehürer 47. Berlin, 1914, Albert Goldschmidt, VI+282+6+16 p. 9. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, térkép-melléklettekkel (7 kihajtható, 3 szövegközti, 1 térképmelléklettel (31x50 cm.), korabeli reklámokkal,német nyelven./ Linen-binding, with maps, in German language.
15020.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
43,75

15021.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Eötvös Károly: Utazás a Balaton körül I. Eötvös Károly Munkái I. Bp., 1903, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott szecesziós egészvászon borítóval
15022.

Rufpreis:
1 000 HUF

György Aladár: A Föld és népei. III. kötet: Ázsia és Ausztrália. Bp., 1906, Franklin-Társulat. Harmadik, átdolgozott kiadás. Gazdagon illusztrálva szövegközti, egészoldalas, kétoldalas illusztrációkkal, közte egészoldalas színes illusztrációkkal, térképekkel illusztrálva. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti borító elülső kötéstábláját az átkötéskor felhasználták.
15023.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF