Kremmer Dezső: A régi Buda és Pest könyvekben, képekben. A Magyar Bibliophil Társaság harmadik kiállításának katalógusa. Bp., 1922, Magyar Iparművészeti Múzeum. Szerző által dedikált, 432. számozott példány. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Porzó (Ágai Adolf): Utazás Pestről-Budapestre 1843-1907. Rajzok és emlékek a magyar főváros utolsó 65 esztendejéből. Bp.,2004, Fekete Sas Kiadó. Második kiadás. Számos egészoldalas és szövegközti fekete-fehér illusztrációval. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban. Reprint kiadás.
Dr. Henszlmann Imre: Kassa városának ó német stylű templomai. Bp.,(1996, Argumentum-MTA Művészettörténeti Kutató Intézet, 6+25+12 p. Számos egészoldalas illusztrációval. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel, kissé dohos. Hasonmás kiadás.
Tanulmányok Rákospalota- Pestújhely történetéből. Szerk.: Dr. Czoma László. Bp., 1974, XV. kerületi Tanács VB. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói nylon-kötés. Megjelent 2500 példányban.
Cholnoky Jenő: A Föld titkai II-V. köteteinek 6-24. füzetei. II. A jégvilág. A sarkkutatások története. III. Az ember drámája. IV. Az egyenlítőtől a sarkvidékig. V. A tenger. Bp., 1930-31, Singer és Wolfner. Kiadói papírborítókban, kiadói aranyozott egészvászon mappákban, a papírborítók szélei kissé szakadozottak, kettő füzet papírborítóján kisebb sérüléssel. A füzetek felvágatlanok.
Gömöri János: Castrum Sopron. Sopron vára és környéke az Árpád-korban. Die Burg von Sopron (Ödenburg) in der Árpádenzeit. Sopron, 2002, Scarbantia Társaság. Kiadói papírkötés, angol és német nyelvű összefoglalóval. Megjelent 1500 példányban.
Mendöl Tibor: Szarvas földrajza. Debrecen, 1928, Kertész József Ny. 70 l., 1 lev., 5 t. (térképek, grafikonok). Későbbi nyl kötésben, az eredeti papírborító felhasználásával.
Almásy László: Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé foltos, kissé kopott borítóval,de belül jó állapotban.
Cumania II. Ethnographia. Bács-Kiskun Megyei Múzeumok Közleményei. Szerk.: Horváth Attila, Solymos Ede. Kecskemét, 1974, Bács-Kiskun Megyei Múzeumok Igazgatósága, (Petőfi Nyomda-ny.), 517 p. Kiadói papírkötés, néhol foltos, hullámos lapokkal, de alapvetően jó állapotban. Számos érdekes írással, fekete-fehér fotókkal illusztrálva.
Cumania III. Historia. Bács-Kiskun Megyei Múzeumok Közleményei. Szerk.: Horváth Attila. Kecskemét, 1975, Bács-Kiskun Megyei Múzeumok Igazgatósága, (Petőfi Nyomda-ny.), 469 p. Kiadói papírkötés. Számos érdekes írással, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Megjelent 1200 példányban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.