Név és tárgymutató Marczali Henrik Magyaroroszág története II: József korában cz. munkája 1., 2., 3.. kötetéhez. Bp., 1888. MTA. 440p. Korabeli kissé foltos, egészvászon kötésben, jó állapotban. Volt könyvtári példány.
Bruno Brehm: A magyar nemzet tragédiájának regényes korrajza. Ferenc Ferdinánd meggyilkolásától a békekötésig. Ford. Fenyő László. I-III. köt. I. Így kezdődött. Apis és este. V. kiadás. II. Ez lett a vége. Brest-Litowsktól a békekötésig. VI. kiadás. III. A kétfejű sas lehull. A Habsburg Monarchia összeomlása. VI. kiadás. Bp., 1940, Grill Károly. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, az I. kötet gerince sérült, a gerincek fakók.
A hetvenötéves Magyar Állami Operaház. 1884-1959. Bp., 1959, Magyar Állami Operaház, Révai-ny., 251 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas borítóval, viseltes elülső előzéklappal.
Buchinger Manó (1875-1953): Küzdelem a szocializmusért. Emlékek és élmények. A magyar munkásmozgalom hőskora I. kötet. A papírborító illusztrációja Toncz Tibor (1905-1979) festő, grafikus, karikaturista, könyvillusztrátor munkája. Bp.,1946, Népszava, Általános Nyomda és Grafikai Intézet Rt., 298+6 p. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, a papírborító szakadt, kissé hiányos, a hátsó része foltos, eredeti számlával. 4579. számú számozott példány.
Kovács Ákos: Játék a tűzzel. Fejezetek a magyarországi tűzijátékok és díszkivilágítások XV-XX. századi történetéből. Bp.,2001, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés.
Axelrod, Gerald: Die Geheimnisse der Blutgräfin Elisabeth Báthory. Würzburg, 2001, Stürtz - Verlagshaus Würzburg. Kartonált papírkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.