Pestszentimre témájú helytörténeti könyvek, 2 db: Pándy Tamás: "Falu a városban." Epizódok Pestszentimre történetéből. Bp., 1994, Dr. Széky Endre Pestszentimre Történeti Társaság. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Benne a Dr. Széky Endre Pestszentimre Történeti Társaság köszönő iratával, Pándy Tamás író, elnök aláírásával, fejléces papíron. Pándy Tamás: 100 éves falu a Városban. Pestszentimre. Bp., 1998, Dr. Széky Endre Pestszentimre Történeti Társaság. Kiadói kartonált papírkötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Benne 3 képeslap reprintjével Soroksárpéteriről, Pestszentimréről.
Baranyai Helytörténetírás 1968. A Baranya Megyei Levéltár Évkönyve. Szerk.: dr. Szinkovich Márta. (Pécs), 1968, Baranya Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
Wien. Illustrirter Wegweiser duch Wien und Umgebungen. A. Hartleben's Illustrirte Kronen-Führer. Wien-Pest-Leipzig, é.n., A. Hartleben's, VIII+151+1 p.+1 térkép melléklettel. Hatodik kiadás. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, sérült gerinccel, kopottas borítóval, kihajtható szakadt Bécs látképpel és szakadt térképpel, 102-107. oldal között kijáró lapokkal, német nyelven./Paperbinding, with damaged spine, worn cover, some pages are coming out, with raunchy map, in German language.
Cholnoky Jenő: A Föld és élete. I-V. köt. Bp., [1936-1937], Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, változó állapotban, a borító kopott, foltos, az I. kötet gerince sérült, a V. kötet gerince kissé sérült, a IV. kötet elülső szennylapja részben hiányos, néhol kissé foltos lapokkal, hat térkép-melléklettel.
A budapesti Margitsziget középkori Domonkos apácakolostor együttesének és környezetének építészeti kialakítására kiírt tervpályázat pályaművei 1994. Bp., 1995,Budapest Főváros Önkormányzata. Kiadói papírkötés, rengeteg illusztrációval.
Budapest Műemlékei I-II. kötet. Szerk.: Pogány Frigyes. Írták: Horler Miklós, Entz Géza, Gerevich László et alii. Magyarország Műemléki Topográfiája IV., VI. kötet. Szerk: Dercsényi Dezső. Bp., 1955-1962, Akadémiai Kiadó. Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói félvászon-kötés, kissé fakó gerincekkel, de egyébként jó állapotban.
Felvinczi Takács Zoltán: Buddha újtán a Távol-Keleten 1-2. kötet. SzEFHE könyvek. Kiadja: Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete. Bp., é.n. (1938), Révai-nyomda. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, de egyébként jó állapotban, gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.