Hóman Bálint, Szekfű Gyula, Kerényi Károly (szerk.): Egyetemes történet I, III-IV. kötet. 1. Az ókor története. Szerk. Kerényi Károly. 3. Hajnal István: Az újkor története. 4. Iványi-Grünwald Béla: A legújabb kor története. Bp.,én., Magyar Szemle Társaság-Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Második kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopottas borítóval és gerinccel, a IV. kötet gerince kissé sérült.
Pethő Sándor: A szabadságharc eszméi. Bp., (1916), Élet Irodalmi és Nyomda Részvénytársaság. Egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban, szennyeződéssel.
Mika Sándor: A hűbériség és a keresztes hadjáratok. Európa lovagkora. H.n., é.n., Révai. Egészvászon kötés, címlap kis szakadással, egyébként jó állapotban.
A Magyar ritkaságok sorozat 4 kötete: Hunfalvy Pál: Napló; Bonfini, Antonio: Beszélgetés a szüzességről és a házasélet tisztaságáról 1-2., 3.; Pajkos énekek. Kartonált papírkötésben, jó állapotban
Pallai Péter-Sárközi Mátyás: Némi demokráciától a népi demokráciáig. A kommunista hatalomátvétel története Magyarországon a BBC-archívum tükrében (1945-1948). Bp.,2008, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.