Tim Cornell - John Matthews: A római világ atlasza. Fordította: Fridli Judit, Pálvölgyi Endre. Bp., 1991, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Donald Matthew: A középkori világ atlasza. Fordította: Falvay Mihály. Bp., 1989, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, karcos borítóval, egyébként jó állapotban.
Nyulásziné Straub Éva: Öt évszázad címerei a Magyar Országos Levéltár címerein. Bp., 1987, Corvina. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.+Páni Hamar család címerének modern nyomatával.
A felvidéki magyarság húsz éve. 1918-1938. Szerk. a Magyar Statisztikai Társaság Államtudományi Intézete. Budapest, 1938, K.M. Egyetemi ny. 136 p., 5 térkép (kihajtható), 3 táblázat (kih.) Félvászon kötésben
Horváth Ferenc: Száz éves a Kiskunfélegyháza-Kiskunmajsa vasúrvonal (1899-1999). Bp., 1999, MÁV. A szerző dedikációjával. Papírkötésben, jó állapotban.
Steinmann, G.: Die EIszeit und der vorgeschichtliche Mensch. Leipzig - Berlin, 1917, B. G. Teubner (Aus Natur und Geisteswelt 302.). Számos fekete-fehér illusztrációval. Félvászon kötésben, jó állapotban.