Pünkösti Árpád három könyve: Rákosi a hatalomért. 1945-1948. Magyarország felfedezése. Rákosi a csúcson. 1948-1953. Rákosi bukása, száműzetése és halála 1953-1971. Bp.,1982-2001, Európa. Kiadói papírkötés.
Szilágyi István: Régi boltok krónikája. A pest-budai kereskedelem történetéből. Bp., 1986, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval.
5 db történelemmel kapcsolatos könyv a Kincsestár sorozatból: Magyarország népei és a Római Birodalom. Szent István, A középkor, Az angol civilizáció, Keresztényszocializmus.
Tóth Béla: Mendemondák. A világtörténet furcsaságai. Bp., 1901., Athenaeum. Második, javított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban
Várkonyi Nándor: Sziriát oszlopai. Elsüllyedt kultúrák. Budapest, é.n. , Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, 309 p. +16 t.. Kiadói félvászon kötés, szövegközti illusztrációkkal, fekete-fehér táblákkal illusztrálva