Pesti Napló könyvek, 10 db: Aldous Huxley: Légnadrág és Társai. Fordította Bálint György, Boccaccio legszebb novellái. Fordította R. Vay József, Pirandello legszebb novellái. Fordította Gáspár Miklós, Halottak, akik élnek. Huszonhárom magyar elbeszélő. Szerk.: Kárpáti Aurél, Alfred de Musset: A század gyermekének vallomása. Fordította Benedek Marcell, Móricz Zsigmond: Bál, Tápay-Szabó László: Az emberiség története, Öltözködés és divat, Művelt és udvarias ember a XX. században, A sport. Bp., én., Pesti Napló Rt. Kiadói egészvászon kötés, ex libris-szel. Jó állapotban.
Koroda Miklós (1909-1978): A magyar felvilágosodás breviáriuma. Budapest, é.n. (1944), Anonymus, 189 p. Kiadói papírkötés, kiadói szakadozott papírborítóban. Első kiadás. A szerző dedikációjával.
Kóbor Tamás válogatott munkái 4 kötet: Budapest I-II, Ki a gettóból, Aranyhajú Rózsika. Bp., é.n., Béta, Kiadói aranyozott egészvászon kötés, változó állapotban, többnyire kopottas borítóval, a Ki a gettóból és az Aranyhajú Rózsika c. könyvek gerince sérült, belül alapvetően jó állapotban vannak.
A Pesti Hírlap Könyvtára: Az élet útmutatója. 1200 oldal, 606 mélynyomású képpel, 4 térképpel, 66 szövegközti rajzzal és számos színes műmelléklettel. Bp., 1937, Pesti Hírlap. Kiadói, kopottas gerincű egészvászon-kötésben, ex libris-szel, belül alapvetően jó állapotban.
Mercurius Veridicus 1705-1710. Az első hazai hírlap hasonmás kiadása Kenéz Győző fordításával, Benda Kálmán bevezetőjével. Bibliotheca Historica. Bp., 1979, Magyar Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Reményik Zsigmond: Nagytakarítás vagy a szellem kötéltánca./Téli gondok/Ismeretlen Voltaire-levelek. Reményik Zsigmond szatirikus esszéiből. Szerk.: E. Nagy Sándor. Magyar Hírmondó. Bp.,1980, Magvető. Kiadói kartonált papírkötés, Gémes György ex libris-szével.
F. W. Bain két munkája: A hajnal leánya. Hindu elbeszélés a szanszkrit kézirat nyomán. Fordítottta: Baktay Ervin. Bp., 1918, Rózsavölgyi, 160 p. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopottas borítóval, hiányzó elülső szennylappal, megerősített kötéssel. A testetöltött hó. Hindu elbeszélés a szanszkrit kézirat nyomán. Fordítottta: Baktay Ervin. Bp., 1920, Rózsavölgyi,190 p. Kiadói egészvászon-kötésben, hiányzó szennylapokkal, az utolsó lap hiányzik.
Karinthy Frigyes: Heuréka. Budapest, 1927, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt.,186 p. Átkötött egészvászon kötés, kissé foltos borítóval, kissé vetemedett kötéssel. Első kiadás.
Halhatatlan szerelem. Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. A nyolcvanéves Pesti Napló jubileumi ajándéka előfizetőinek. Budapest,1930, Pesti Napló. Rengeteg képpel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopottas gerinccel és borítóval, laza, kissé sérül fűzéssel, Gábor Pál ex libris-szével.
Magyar Irodalom Jelesei (10 kötet) és Nemzeti Irodalmunk Jelesei (3 kötet) sorozatok 13 kötete. Bp.,1928-1939, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, változó állapotban, többnyire kopottas borítóval, három kötet foltos, hullámos borítóval és lapokkal.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.