René Jeanne-Pierre Mariel: A kísértethajó. Fordította Gáspár Miklós. Pesti Hírlap Könyve 22. Bp.,1932, Légrády. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, kissé sérült gerinccel, kissé szakadt címoldallal.
Radó Oszkár, Sivó Róbert: Kincsem, Aranyos, Imperial és a többiek... A lovassport krónikája. Bp., 1966, Sport. Kiadói kissé kopottas egészvászon-kötés.
Csathó Kálmán négy műve: Miért nem ment hozzá nagymama nagypapához. Magyar Írómesterek. Bp., 1927, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel. Leányok, anyák, nagyanyák I-III. Regénysorozat. I. kötet: Leányok. II. kötet: Asszony a bakon. III. kötet: Mindhalálig. Bp., 1927-1928, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a felső lapélek festettek, kopott borítóval.
Sík Sándor Gárdonyi, Ady, Prohászka - A lélek és foma a századforduló irodalmában Bp., 1944, Pallas. Kiadói papírkötésben, a borítója megviselt állapotban, az elülső borító leszakadt a könyvtestről, a hátsó borító részben elvált a gerinctől, a gerince hiányos, de belül jó állapotban.
Kardos László: A huszonegyéves Ady Endre. Gyoma, 1922, Kner Izidor. Kiadói papírkötésben, kissé viseltes állapotban, kissé szakadt borítóval, az első 14 oldal kijár. A címlap verzóján beragasztva: ,,Alapítója és félévszázadon át vezetője Kner Izidor emlékére a magyar munkásság könyvtárai számára felajánlotta Kner Izidor Könyvnyomdája Gyoma. Kner Imre Kner Endre 1936."