Lengyel Menyhért: Taifun. Bp., 1909, Nyugat. Kiadói papírkötésben, a címlapot és a könyvdíszt Falus Elek rajzolta, a borítója és a gerince kopottas, a gerince kissé sérült, a kötéstáblák belseje, és a védőlapok hullámosak, kissé foltos lapszélekkel. Első kiadás.
Örkény István: Amíg idejutottunk. Magyarok emlékeznek szovjet hadifogságban. Jövendő könyvtár 1. Bp., [1946], Magyar-Szovjet Művelődési Társaság. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, foltos.
Tagore: Líra és bölcselet I-II (Egyben): Áldozat énekek, A kertész/ Növekvő hold, Szerelmi ajándék, Szüret. Fordította: Dr. Szentirmay Gizella, Bartos Zoltán, Zsoldos Benő. Bp., 1924, Pantheon. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kis kopásokkal a borítón, az elülső előzéklapja hiányzik, egy-két helyen ceruzás firkával.
Blaskó Mária: Multvári leányok. Márton Lajos rajzaival. Bp., é.n., Szent István-Társulat. Kiadói foltos, kopottas félvászon-kötés, kissé laza fűzéssel.