Nagy könyv tétel: Cholnoky: Föld és élete I-V., Orvos a családban I-III. kiváló állapotban. Megdöbbentő máskéntgondolkodók, Fejős Éva: Bangkok, tranzit, Readers Autóskalauz, Magyar Nemzet történelme és alkománya, Szeresd a hazát, Latinovits: Emlékszem a röpülés boldogságára. + egyéb háború előtti regények és tankönyvek vegyes állapotban
Vegyes könyvtétel, 14 db: Európa Diákkönyvtár 10 kötete: William Golding: A Legyek Ura. Albert Camus: A pestis. William Shakspeare: Öt dráma. William Shakspeare: Öt dráma 2. Gogol: A köpönyeg. Az orr. A revizor. Csokonai Vitéz Mihály: Válogatott versek. Az özvegy Karnyóné. Dorottya. Babits Mihály: Válogatott versek. Sarkadi Imre: Oszlopos Simeon. Elveszett paradicsom. A gyáva. Vösömarty Mihály: Versek. Csongor és Tünde. Németh László: Galilei. II József. Bp.,1992-2000, Európa. Kiadói papírkötés. Móra Ferenc: Rab ember fiai. Bp., é.n., Talentum. Kiadói papírkötés. Thomas Mann: Tonio Kröger. Halál Velencében. Mario és a varázsló. Európa Zsebkönyvek. Bp.,1986, Európa. Kiadói papírkötés. Robert Arthur: A kísértetkastély. Bp.,1989, Metrum. Kiadói papírkötés, kissé sérült kötéssel. Oscar Wilde: The canterville ghost and other stories. hn.,1993,Heinemann Elt. Kiadói papírkötés, angol nyelven.
Az élet könyvei sorozat öt kötete: Szabó László: Magyar festőművészet. Fieber Henrik: Modern művészet. Gineverné Győry Ilona: Angolok. Izsóf Alajos: Túl a nagy vizeken. Trikál József: Egység felé. Bp.,1914-1916, Élet. Kiadói egészvászon sorozatkötésben.
Vegyes könyvtétel, 8 db: Livius: A római nép története a város alapításától 1-2. kötet. Fordította Kiss Ferencné, Muraközy Gyula. Bibliotheca Classica. Bp., 1982, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban. Irodalmi Élet a régi Rómában. Szemelvények Róma klasszikus századainak irodalmi életéből. Bp.,1962, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Cicero válogatott művei. Fordította: Némethy Géza. Összeállította, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta Trencsényi-Waldapfel Imre. Bp., 1959, Gondolat. Második kiadás. Kiadói papírkötésben. A görög irodalom világa. Bp.,1966, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Platón: Szókratész védőbeszéde. Kritón. Szókratész halála. Fordította: Devecseri Gábor. Bp., 1957, Európa. Kiadói papírkötés, ragasztott borítóval. A kétezer éves Ovidius. Szemelvények a költő műveiből. Marót Károly bevezetésével. Bp.,1958, Gondolat. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a védőborító szakad, hiányos, javított. Harold Lamb: A világhódító Nagy Sándor. Fordította: Terényi István. Bp.,1966, Gondolat. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Báró Eötvös József munkáiból. S. a. r.: Vojnovich Géza. 1-2. köt.. Bp., 1905, Franklin (Magyar remekírók 30.). Díszes szecessziós vászonkötésben, jó állapotban.
A Richter Gedeon 2 db évkönyve: Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Rt. 1901-1927 + Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Rt. 1901-1941. Bp., é. n., Richter Gedeon. Félvászon kötésben, jó állapotban.
Vegyes könyvtétel, 15 db Minilexikon diákoknak sorozat 9 kötete: Fizika, Matematika (2x), Kémia, A magyar irodalom nagy alakjai, A világirodalom nagy alakjai, Történelmi fogalomtár, A világtörténelem évszámokban, A világtörténelem nagy alakjai. Bp.,én.,Diáktéka. Kiadói papírkötés. Puska sorozat diákoknak 5 kötete: Hol található? Mikor született? Nagy gondolkodók?Ki csatája? Földi legek. Bp.,én., Laude Kiadó. Kiadói papírkötés. Cziók Ede-Holics László- Dr. Korányi Erzsébet: Kis Hütte. Kézikönyv középiskolásoknak és leendő műszaki hallgatóknak. Bp.,1992, Springer Hungarica. Kiadói papírkötés.
Hoffmann, Heinrich: König Nussknacker und der arme Reinhold. Frankfurt a. M., é. n., Rütten&Loening Verlag. Foltos, kissé megviselt félvászon kötésben.