Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 141

Vegyes könyvtétel, első sorban görög történelem témában, 10 db:  Hegyi Dolores-Kertész István-Németh György-Sarkady János: Görög történelem a kezdetektől Kr. e. 30-ig. Második, javított kiadás. Bp., 1996, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.  Ritoók Zsigmond-Sarkady János-Szilágyi János György: A görög kultúra aranykora. Bp.,1984, Gondolat. Második, átdolgozott, bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.  Hahn István-Máté György. Karthágó. Bp.,1972,Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Polányi Imre: Az ókori világ története. Bp.,1986, Tankönyvkiadó. Negyedik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Castiglione László: Görög művészet. Bp.,1968, Corvina. Második, bővített, átdolgozott kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. J. Jaroszlavszkij: Hogyan születnek, élnek és halnak meg az istenek. Bp., 1960, Kossuth. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt, hiányos papír védőborítóval. Trencsényi-Waldapfel Imre: Mitológia. Bp., 1968, Gondolat. Hatodik kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói szakadozott papír védőborítóval. Pierre Grimal: A latin irodalom története. Bp., 1992, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés. Firmicus Maternus: Asztrológia - A pogány vallások tévelygéséről. Prométheusz Könyvek. Bp., 1983, Helikon. Kiadói papírkötés.  Falus Róbert: Apollón lantja. A görög római irodalom kistükre. Bp., 1982, Móra. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15230.

Rufpreis:
3 000 HUF

Antalóczi Lajos: Az Egri Nyomda Rt. története 1893-1949. Eger, 1986, Heves Megyei Levéltár. Papírkötésben, jó állapotban.
15231.

Rufpreis:
1 600 HUF

Szigetvári Csöbör Balázs török miniatúrái [1570]. Szakály Ferenc tanulmányával. Bp., 1983, Európa. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, illusztrált, jó állapotban.
15232.

Rufpreis:
1 600 HUF

Egy küzdelmes év katonái. Szerk.: Horváth László. Gyöngyös, 1998, Mátra Múzeum - Berze Nagy János Gimnázium. Papírkötésben, jó állapotban.
15233.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Magyar jezsuiták Kínában. A tamingi misszió első tíz éve. Bp., 1935, Katolikus Missziók Kiadása. Kiadói papírkötés, gerincnél sérült, kopottas állapotban.
15234.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

A kunok emléke Magyarországon. Régészeti kiállítás Kiskunfélegyházán a Kiskun Múzeumban. 1985-1986. Szerk.: Fazekas István. Fénymásolt példány! Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
15235.

Rufpreis:
2 000 HUF

15236.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Gonda Imre - Niederhauser Emil: A Habsburgok. Egy európai jelenség. Bp., 1977, Gondolat. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
15237.

Rufpreis:
1 000 HUF

Biernaczky János: Frobenus-kommentárok. Megjegyzések Leo Frobenius Kulturgeschichte Afrika című műve magyar fordításához. Bp., 2002, Mundus Magyar Egyetemi Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé használt állapotban.
15238.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Hamza D. Ákos: Harcunk a szabadságért. A "Nemzeti Ellenállás" egyik csoportjának részvétele a felszabadulási küzdelemben. Bp.,1947, Faust. Kiadói papírkötés.
15239.

Rufpreis:
2 000 HUF

Trencsényi-Waldapfel Imre: Görög-római mythologia. A klasszikus ókor istenei és hősmondái. Képmellékletekkel és szövegrajzokkal. Bp., é.n., Győző Andor. Későbbi egészvászon kötésben, az eredeti borító felhasználásával
15240.

Rufpreis:
1 000 HUF

Marczali Henrik: Az ellenreformáció kora. Reformok és ellenreformok. Bp., é.n. Révai. Kissé laza, kiadói egészvászon kötésben,
15241.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF