Wilde Oszkár: Dorian Gray arcképe. Fordította Schöpflin Aladár. Budapest, 1907, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Korabeli félvászon kötésben, jó állapotban
Én nem mondok le soha a reményről. Várnai Zseni versei az anyaszívről. Dedikált! Bp., 1940, Arany János Irodalmi és Nyomdai Műintézet. Ragasztott papírkötésben
Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. IV. kötet. Theasaurus Anecdoton Hungarorum. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,é.n., Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, névbejegyzéssel.
Anatole France: A sovány kandúr. Jocaste. Békéscsaba, é.n., Tevan. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés. Padányi Gulyás Gábor ex libris pecsétjével ex libris pecsétjével és Padányi Gulyás Gyula tulajdonosi névbejegyzésével, dátumozással.
Erdős Renée: Borsóhercegnő. Bp.,1924,Singer és Wolfner. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötésben. A szerző aláírásával.
Vegyes könyvtétel, 2 db: Sue Tonsend: A 13 és 3/4 éves Adrian Mole titkos naplója. Fordította: Békés Pál. Bp., 1986, Gabo. Kiadói papírkötés. Alberto Moravia: Nouvelles romaines. Paris, 1972, J'ai Lu. Kiadói papírkötés, francia nyelven.