Kolligátum különféle művekből, 6 db: Pulszky Ferenc: Martinovics és társai; Zsilinszky Mihály: Kupeczky János; Neményi Ambrus: A francia forradalom hírlapjai és hírlapírói; Gervinus G.G.: Bevezetés a tizenkilencedik század történetébe. Fordította: Rózsaági Antal; Taine Hippolit Adolf: Az olasz művészet bölcselete. Fordította: Kádár Béla; Gregorovius Ferdinánd:A pápák síremlékei. A pápaság történetének határkövei. Fordította: Hegedüs István. Bp., 1878 -1886, Franklin,80+72+80+227+112+184 p. Korabeli egészvászon-kötés, a gerincen 'Tanulmányok F' felirattal.
Kolligátum különféle művekből, 7 db: Arago és Vermond: Az ördög naplója. Fordította Egressy Benjámin.; Augier: A bürök. Fordította: Perényi István.; Picard: Két házaspár. Fordította: Csiky Gergely.; Moncrieff: A szégyenlős. Fordította: Csiky Gergely; Goldoni Károly: A hazug. Fordította Radó Antal.; Klapp Mihály: Rosenkranz és Güldenstern. Fordította: Csiky Gergely.; Musset Alfréd: Ne fogadj fel soha semmit. Fordította: Paulay Ede. Bp., 1879 -1885, Franklin, 100+83+56+8+61+3+191+165+3+88 p. Korabeli egészvászon-kötés, a gerincen 'Színművek D' felirattal.
Kolligátum hét különféle munkából, Magyar Könyvtár sorozatból: Moeller M. Ottó: Az aranycsináló. Fordította Szerdahelyi Sándor. I-II. füzet. Angyal Dávid: Bethlen Gábor életrajza. Szövegközti illusztrációkkal. Sipulusz (Rákosi Viktor): Ujabb humoreszkek. Kazinczy Ferenc: Pályám emlékezete. (Szemelvények.) Kiadta és bevezetéssel ellátta: Balassa József. Zöldi Márton: Szinész-históriák. Arany János: Buda Halála. Hún-rege. Bevezetéssel ellátta Moravcsik Géza. Antaloe France: Régi dolgok. Elbeszélések. Fordította Ambrus Zoltán. Bp.,(1899), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 78+2+84+72+65+7+64+79+IX+134+2+48 p. Korabeli átkötött félbőr-kötés, kopottas gerinccel és borítóval.
Dr. Hollós István: A közszolgálati alkalmazottak nyugdíjkérdése és a megoldási lehetőségek.Statisztikai Közlemények. Bp.,[1940], Székesfőváros Házinyomdája. Kiadói papírkötésben, a címlapon névbejegyzéssel, tiszteletpéldány megküldéséről szóló nyomtatott fejléces kártyával Dr. Illyefalvi I. Lajostól.
Dr. Farkasfalvi Sándor: A budapesti gyárak üzemi és termelési statisztikája. Statisztikai Közlemények. Bp.,1929, Székesfőváros Házinyomdája, 336 p + 21 t.Kiadói papírkötésben, javított gerinccel, volt könyvtári példány, jó állapotban.
Jókai Mór összes művei sorozat 2 kötete. Nemzeti Kiadás. XCVIII,XCIX. kötetek: Költemények I-II. kötet. Bp.,1907, Révai. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a II. kötet gerince kissé sérült, egyébként jó állapotban.
Jókai Mór összes művei sorozat 6 kötete. Nemzeti kiadás. XLIX.,L.,LXIX.,LVIII.,LXXXVIII., XCV. kötetek. Virradóra.+Föld felett és víz alatt. A véres kenyér. A szegénység útja.+Targallyak.+Még egy csokrot.+Sárga Rózsa. A kráó.+ Levente.+ Jókai Mór hátrahagyott művei sorozat 1 kötete: IV. kötet: Emlékeimből. Összesen 7 kötet. Bp.,1896-1912, Révai. Kiadói aranyozott egészvászon-sorozatkötés, Gottermayer-kötés, változó, többnyire kissé kopottas állapotban, két gerincen kis sérülésekkel
Jókai Mór összes művei sorozat 4 kötete. Nemzeti Kiadás. LIV.,LV.,LXI.,LXXXV.+ Az élet komédiásai I-II. kötet.+Megtörtént regék.+ Nincsen ördög. A Magláy család.+A ki holta után áll bosszút. Jókai Mór hátrahagyott művei sorozat 1 kötete. I. kötet: Van még új a nap alatt. Összesen 5 kötet. Bp.,1907-1912, Révai. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, többnyire megviselt állapotban, sérült gerinccel, laza fűzéssel.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.