Emerson Ralph Waldo: Az emberi szellem képviselői. Ford. (és előszó) Szász Károly. Bp. 1894, . MTA. Aranyozott egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban.
Dr. Th. H. Van De Velde: A tökéletes házasság élettana és megvalósítása. Fordította: Dr. Feldmann Sándor. Budapest, 1926, Rozsnyai Károly. Kiadói egészvászon-kötésben, geincen kis sérüléssel
Világlexikon. Könyv mindenről mindenkinek. Budapest, 1927, Enciklopédia Rt. Kiadása. Második, átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötésben, kopottas
F(rédéric) Le Play: Instruction sur L'observation des faits sociaux selon la méthode des monographies de familles prope a l'ouverage intitulé les ouvriers européens. Paris, 1887, Au Siége De La Société D'Économie Sociale, XLVIII+160 p. Korabeli félvászon kötés, francia nyelven. Jó állapotban. Pierre Guilaume Frédéric La Play (1806-1882) francia mérnök, közgazdász, szociológus, a konzervatív társadalomfilozófia atyja, a tudományos szociológia megteremtője. A magyarországi szociológiai kutatásokat La Play indította el. Magyarországon járt 1846-ban, feldolgozta Hatvan társadalmi rétegződését, és leírta egy öttagú jobbágycsalád életviszonyait. Munkásságának tisztelettel adózott gróf Károlyi Sándor, és gróf Apponyi Albert. / Half-linen-binding, in french language, in good condition.
Dr. Klamarik János: A magyarországi középiskolák ujabb szervezete történeti megvilágítással. Bp., 1893, Eggenberger-féle (Hoffmann és Molnár) könyvkereskedés, VIII+640 p. Átkötött modern félvászon kötés, jó állapotban. Egyetlen kiadás.
Boda István (1894-1979):A magyar alkalmazkodás problémája. Új élet felé 10. szám. Bp., é.n.(1941), Studium,16 p. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték, volt könyvtári példány.