Vandervelde Emil: A kollektivizmus és az ipar evoluciója. Fordították: Dr. Wildner Ödön és Zalai Béla. Bp., 1908, Grill Károly. Kiadói egészvászon-kötés, néhány ceruzás aláhúzással.
Dr. Th. H. Van De Velde: A tökéletes házasság élettana és megvalósítása. Fordította: Dr. Feldmann Sándor. Budapest, 1926, Rozsnyai Károly. Kiadói egészvászon-kötésben, kopottas borítóval, sérült gerinccel, kissé laza fűzéssel.
Weber, Max: Gazdaság és társadalom. A megértő szociológia alapvonalai. 1. köt.: Szociológiai kategóriatan. Bp., 1987, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
A szociális piacgazdaság lexikona. Gazdaságpolitika A-tól Z-ig. Szerk.: Rolf. H. Hasse, Hermann Schneider, Klaus Weigelt. Fordította: Dr. Sulányi Péter, és Dr. Zalán Péter. Bp., 2006, Magyar Almanach Kiadó. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
Népi kultúra - Népi társadalom. MTA Néprajzi Kutató Csoportjának évkönyve V-VI. kötet. Szerk.: Ortutay Gyula. Bp., 1971, Akadémia kiadó. Kiadói egészvászon-kötés.
Kriminalisztika. Általános rész. Szerk.: Dr. Garamvölgyi Vilmos, Dr. Viski László. Bp., 1961, Belügyminisztérium Tanulmányi és Módszertani Osztálya. Kiadói kopottas félvászon-kötés, a tartalomjegyzéknél ceruzás jelölésekkel.