Dr. Josef Szinnyei: Finnish-ugrische Sprachwissenschaft.(Dr. Szinnyei József: Finnugor nyelvészet.) Sammlung Göschen. Berlin-Leipzig,1922, Walter de Gruyter&Co. Második, javított kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, ceruzás bejegyzésekkel, aláhúzásokkal, német nyelven./Linen-binding, in German language.
Finnugor témájú könyvek, 2 db: Zsirai Miklós: Finnugor rokonságunk. Budapest, 1994, Trezor Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kissé gyűrött papírborítóval, szövegközti fekete-fehér fotókkal, és ábrákkal illusztrálva, valamint három térképmelléklettel. A finnugorok világa. A II. Finnugor Világkongresszus tiszteletére. A magyarságkutatás könyvtára XIX. Szerk.: Nanovszky György. Budapest, 1996, augusztus 16-21. Budapest-Moszkva, 1996, Teleki László Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés, a borító egyik sarkánál kisebb sérüléssel, színes fotókkal, táblázatokkal, a finnugor nemzetek zászlóival és címereivel, térképekkel illusztrálva.
Ukrán-magyar, magyar ukrán szótár I-II. Szerk: P.P. Csucska, O. M. Rot, J. M. Szák, Katona Loránt. Budapest-Uzshorod, 1961-63, Akadémiai Kiadó - Kárpátontúli Területi Kiadó. Kiadói egészvászon kötés. Jó állapotban.
Lengyel-magyar, magyar-lengyel szótár I-II. Slownik Polsko-Wegierski, Wielki Slownik Wegiersko-Polski. Szerk.: Dr. Skripecz Sándor, Jan Reychman. Budapest-Warszawa, 1980-1985, Akadémia Kiadó-Wiedza Powszechna. Második, valamint második függelékkel bővített kiadás. Kiadói egészvászon kötés, magyar és lengyel nyelven. Ritkaság! Jó állapotban.
Magyar-német szemléltető szótár. Bp., 1959, Terra. Kiadói egészvászon-kötés, magyar és német nyelven./ Hungarian-German Illustrative Dictionary. Linen-binding, in Hungarian and German language.
M. A. Thibaut: Francia-magyar és magyar-francia zseb-szótár I-II. (Egy kötetben.) Bp., (1886), Franklin. Kiadói félbőr-kötés, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé viseltes elülső előzéklappal és címoldallal.
Ballagi Mór: Iskolai és utazási magyar és német zsebszótár. Magyar és német rész, német és magyar rész. (Egybekötve)Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, 408+368 p. Átkötött modern félműbőr-kötés, kopottas borítóval.
Sporzon Pál: Élnitudás, boldogulás. Mi módon lehet tartós egészséget, hosszu életet, állandó jólétet és megelégedést magunknak biztosítni? Győr, 1906, Nitsmann József Könyvnyomdája, 272 p. Korabeli kopottas egészvászon-kötés, a Szociális Missziótársulat bélyegzőjével.
Pugin Leo: Franczia nyelv rendszeres tankönyve.(Franczia-magyar és magyar-franczia szótárral.) I. kötet. A polgári iskolák és középtanodák számára. Bp., 1876, Eggenberger (Hoffmann és Molnár), VII+324 p. Korabeli félvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, a borítója részben elvált a könyvtesttől, de a könyvtest egyben van, ceruzás bejelölésekkel, aláhúzásokkal.
Smith Ádám: Vizsgálódás a nemzeti vagyonosság természetérő és okairól I-III. kötet. (Egybekötve.) Fordították Enyedy Lukács, és Pólya Jakab. Bevezetéssel ellátta Kautz Gyula. Nemzetgazdasági írók tára. Bp., 1891-1892, Pallas, LXXV+376;235+IV p. Átkötött félvászon-kötés, kissé sérült hátsó kötéstábláva, az elülső előzéklap kijár.
Dr. Fellner Frigyes: A nemzetközi fizetési mérleg és alakulása Magyaroszágon. Magyar Közgazdasági Könyvtár. Bp., 1908, Politzer-féle Könyvkiadóvállalat. Átkötött félvászon-kötés, néhány helyen ceruzás aláhúzásokkal.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.