2 db történelem témájú könyv: Öveges Kálmán: A mi hazánk. A Magyar Királyság Földrajza a magyar nép számára. I. rész. Bp., 1910, Szent István Társulat. Kiadói papírkötésben, fűzése sérült. Dr. Gárdonyi Albert: Buda és Pest a tatárjárás előtt. Bp., 1941, Rábaközi Nyomda és Lapkiadó. Kiadói papírkötésben.
Treasures of the central state archives in Prague. The state of Bohemia and Czechoslovakia in Documents 1158-1990. Exhibition catalouge. Szerk.: Eva Gregorovicová. Prága, 2001, Central State Archives in Prague. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, angol nyelven.
Gelléri Mór: Az ezeréves Magyarország multjából és jelenéből. Bp., 1896, Posner Károly Lajos és Fia, 180 p. + 5 t. (színes lith.) Korabeli átkötött félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, a címlapon tulajdonosi névbejegyzések, 159/160 lap szakadt és részben kijár, 161/162. lap és egy lithográfia hiányzik.
Szegedi Tasziló: Magyarország története a szatmári békéig. A gimnázium és leánygimnázium VII. osztálya számára. Bp., 1941, Szent István-Társulat. Átkötött félvászon-kötés, ceruzás bejegyzésekkel, aláhúzásokkal.