John Edward Courtenay Bodley: Francziaország. Új átnézett kiad. Ford. Darvai Móricz. Átnézte Angyal Dávid. I köt. Bp. 1899. MTA. XXXI. 360 p. Kiadói, aranyozott gerincű egészvászon-kötésben. Tulajdonosi pecséttel, az előzéklapon kis hiány.
Prescott V. H.: V. Károly császár lemondása és végnapjai a Szt.-Yusti kolostorban. Fordíotta P. Szatmháry Károly. Bp., 1893, Ráth Mór, VI+196 p. Uj kiadás. Papírkötés, megviselt állapotban, viseltes, sérült, hiányos borítóval.
Virág Benedek magyar századai. Második kiadás Toldy Ferenc által. III-V. kötet egybekötve. Pest, 1862-1863, Heckenast Gusztáv. Félvászon kötés, színezett lapszélek, kopottas állapotban.
Magyarország századai. Válogatás ezer év dokumentumaiból. 1000-1956. Válogatta és a jegyzeteket írta: Érszegi Géza, Dóka Klára, Soós László. Az előszót írta Mezey Barna. Bp., 2003, ELTE ÁJK Magyar Jogtörténeti Tanszék - Magyar Országos Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés.