Miskolczy István: A középkori kereskedelem története. Szent István Könyvek 37. Bp.,1926, Szent István-Társulat. Kihajtható térképpel illusztrálva. Kiadói papírkötés, két lap kicsit gyűrött. Jó állapotban.
A magyarság és a szlávok. Szerk.: Szekfű Gyula. Budapest, 1942, Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Bölcsészeti Karának Magyarságtudományi Intézete-Franklin-Társulat. Kiadói papírkötésben,
Gardner A. Ernest: A régi Athén. I-II. Bp. 1911-12. MTA. 264+363 p. Kihajtható térképekkel, gazdag képanyaggal. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Szép állapotban.
Magyarság őstörténete. Szerk.: Ligeti Lajos. Bp., 1943, Budapesti Kir. Magyar Pázmány Péter-Tudományegyetem Bölcsészeti Kar 288p. Modern kartonálásban, az eredeti címlap felhasználásával
Dr. Blaskovich Lajos: Őshaza és Kőrösi Csoma Sándor célja. Körösi Csoma Sándor halálának 100. évfordulóján. Bp., (1942), Stádium Sajtóvállalat Rt., 230 p. + 8 t. Kiadói félvászon kötésben, névbeírással