Hóman Bálint, Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. köt.+ Plusz egy II. és III. kötettel. (Összesen 7 kötet.) Bp., 1935-1936, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Második, bővített, teljes kiadás. Kiadói félbőrkötésben, kopottas gerinccel és borítóval.+Török Pál: Hóman és Szekfű magyar története. Bp., é.n., Kir. Magy. Egyetemi Nyomda, 47 p. Kiadói kissé szakadozott papírkötésben.
Tolnai Világtörténelme I-X.Teljes sorozat! Budapest, Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap és Könyvkiadó Vállalat. Aranyozott, színezett kiadói egészvászonkötés , 4253 p. Néhány kötet gerincének kötése laza, kis kopások a gerinceken, de alapvetően jó állapotban
Juhász Vilmos: Nagy hódítók. (Bp. 1942.) Béta. /Az emberi alkotás regényei II./ Aranyozott kiadói félvászon kötésben- Egy sarkán kis sérüléssel, hátoldalt folttal, egyébként jó állapotban.
Farkas Emőd: Magyarország Nagyasszonyai II. kötet. Illusztrálta: Nemes Mihály. Bp., 1911, Wodianer F. és Fiai. Egészoldalas illusztrációkkal, Kiadói aranyozott dombornyomott egészvászon-kötés, laza fűzéssel
Finnek, észtek. A magyarok északi testvérnépei. Írták: Dr. Kogutovicz Károly, Dr. Szinnyei József, Teleki Pál, Dr. Zsirai Miklós és mások. Bp.,1928, M. Kir. Egyetemi Nyomda. Kiadói kartonált papírkötés, kopottas, foltos, de belül jó állapotban.