Vérző Magyarország. Magyar írók Magyarország területéért. Szerk.: Kosztolányi Dezső. Jeges Ernő illusztrációival. Budapest, é.n. [1920], Pallas, 236 p. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, valamint egy kihajtható térképpel illusztrálva. Kiadói illusztrált papírkötés, megviselt állapotban, a borítója szakadozott, foltos, hátsó borítón ceruzás jegyzetekkel.
Bánffy Miklós: Megszámláltattál... I-II. kötet. Darabokra szaggattatol. (Erdélyi történet I.). Bp., 1940, Révai. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopásokkal a borítón, gerincen, de alapvetően jó állapotban.
Kolligátum különféle művekből, 7 db: Arago és Vermond: Az ördög naplója. Fordította Egressy Benjámin.; Augier: A bürök. Fordította: Perényi István.; Picard: Két házaspár. Fordította: Csiky Gergely.; Moncrieff: A szégyenlős. Fordította: Csiky Gergely; Goldoni Károly: A hazug. Fordította Radó Antal.; Klapp Mihály: Rosenkranz és Güldenstern. Fordította: Csiky Gergely.; Musset Alfréd: Ne fogadj fel soha semmit. Fordította: Paulay Ede. Bp., 1879 -1885, Franklin, 100+83+56+8+61+3+191+165+3+88 p. Korabeli egészvászon-kötés, a gerincen 'Színművek D' felirattal.
Kolligátum különféle művekből, 6 db: Pulszky Ferenc: Martinovics és társai; Zsilinszky Mihály: Kupeczky János; Neményi Ambrus: A francia forradalom hírlapjai és hírlapírói; Gervinus G.G.: Bevezetés a tizenkilencedik század történetébe. Fordította: Rózsaági Antal; Taine Hippolit Adolf: Az olasz művészet bölcselete. Fordította: Kádár Béla; Gregorovius Ferdinánd:A pápák síremlékei. A pápaság történetének határkövei. Fordította: Hegedüs István. Bp., 1878 -1886, Franklin,80+72+80+227+112+184 p. Korabeli egészvászon-kötés, a gerincen 'Tanulmányok F' felirattal.
48 db jó állapotú kötet a Szent István könyvek sorozatból. Vallástörténet, filozófia, társadalomtudomány, irodalomtudomány témakörökben. Budapest, 1924-1938. Szent István Társulat kiadása Stephaneum nyomda. Kiadói papírborítóban
Dr. Rusznyák Gyula: Faluvédelem. (A falu társadalmi problémái). Szent István Könyvek 120. Bp., 1935, Szent István-Társulat. Kiadói papírkötésben. Jó állapotban.
Gyulai Pál: Nők a tükör előtt. Feszty Árpád rajzaival. Bp., 1888, Franklin. Harmadik kiadás. Korabeli festett aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítóval, és gerinccel, jó állapotban.
[Martin von Cochem]: Guldener Himmels - Schlüssel. Oder, Sehr kräfftiges, nutzliches und tröstliches Gebett - Buch, zu Erlösung der lieben Seelen deß Fegfeuers. München-Mindelheim, 1741, Gregor Fuirer. 12 db egészoldalas fametszettel illusztrálva. Korabeli bőrkötésben, rossz, hiányos, széteső állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.