Vogul szótár Munkácsi Bernát: Wogulisches wörterbuch. Szerk.: Kálmán Béla. Bp., 1986, Akadémiai Kiadói. Kiadói egészvászon kötés, az egyik oldalon nyomdahibával (439 p.), de egyébként jó állapotban, magyar, német és vogul nyelven.
Dobossy László: Cseh-magyar szótár./ Cesko-madarsky slovník. Bp., 1960, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon, kisebb folttal az első kötet két alsó sarkánál, de egyébként jó állapotban, magyar és cseh nyelven.
Magyar Irodalmi Lexikon. Szerk.: Dr. Ványi Ferenc. Budapest, 1926, Studium. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, intézményi bélyegzővel. Jó állapotban.
Elizabeth Bigham: Afrikanischer Perlenschmuck. München, 2000, Ars Edition. Kiadói kartonált kötés, német nyelven, hiányos melléklettel. / Paperbinding, in German language.
A magyar nemzeti irodalom történeti ismertetése I. kötet. Összeállította Beöthy Zsolt. I. kötet. A legrégibb időktől Kisfaludy Károlyig. Bp., 1901, Athenaeum. Hetedik, bővített és javított kiadás. Átkötött kissé kopottas félvászon kötésben, kissé kopottas borítóval, ceruzás aláhúzásokkal, márványozott lapélekkel.