Gallhuber, Julius: Dolomiten. Ein Führer durch die Täler, Orte und Berge der gesamten Dolomiten. 1-3. köt. Bécs, 1928, Reichenstein Verlag. Számos térképmelléklettel. Kissé kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Szentendre története írásos emlékekben. A kötet anyagát írta, a dokumentumokat válgoatta Dóka Klára. Pest Megyei Múzeum XIII. Szentendre,1981, Pest M megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés, a borító egyik sarka és pár lap sarka gyűrött.
Gordon Maccreagh: Két év Brazilia őserdőiben. Fordította: Fodor Erzsébet. Bp.,é.n., Dante. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, fekete-fehér fotókkal, és egy kihajtható térképmelléklettel illusztrálva.
Dr. Biró Zoltán: Amerika. Magyarok a modern csodák világában. Hegedüs Loránt előszavával. Bp., 1929, Novek R. és Társa. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Jó állapotban.
Attilio Gatti: Musungu. Fordította Déry Tibor. A világ körül Bp., é.n., Dante. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Jó állapotban.
Fredrik Böök: A gazdag és a szegény Svédország. Fordította Halász Gyula. Ismeretlen világok. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói egészvászon kötésben, fekete-fehér képekkel, és térképekkel illusztrálva.
Frederick O' Brien: A haldokló szigetvilág. A világ körül. Bp., é.n., Dante. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval, de egyébként jó állapotban.
Aleko E. Lillius: Kalózvilág a kínai vizeken. Fordította Szirmay Józsefné. Budapest, é.n., Dante, 202 p.+18 t. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben.
Cholnoky Jenő: A Föld titkai I-V.+A föld megismerésének története. I. A napsugár diadala. 107 kép és 67 ábra a szövegben. 314 p. II. A jégvilág. A sarkkutatások története. Második 1929-ig kiegészített és átdolgozott kiadás. 67 kép és 14 ábra a szövegben. 231 p. III. Az ember drámája. 117 kép és 70 ábra a szövegben. 351 p. IV. Az egyenlítőtől a sarkvidékig. 135 kép és 46 ábra a szövegben. 331 p. V. A tenger. 138 kép és 83 ábra a szövegben. 323 p. + A Föld megismerésének története. 130 kép és 57 ábra a szövegben. 354 p. Budapest, 1930-32, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. A Föld megismerésének története c. kötetnek a kötése eltér a többitől, nem ennek a kiadásnak a része. A borítók kopottak, a IV. kötet gerince némileg sérült, és az előzéklapjai szakadtak, hiányosak. A kötések egy része laza. Minden kötet fotókkal, ábrákkal térképvázlatokkal gazdagon illusztrálva.
György Aladár: A Föld és népei. III-IV. kötet. III. kötet: Ázsia és Ausztrália. IV. kötet: Európa. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Második kiadsá. Számos egészoldalas és szövegközti fekete-fehér, és egészoldalas színes illusztrációkkal, valamint térképekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festetett egészvászon-kötésben, kopottas borítóval, kopottas gerinccel, a III. kötet borítójának hátoldala foltos.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.