Holger Drachmann: Két lövés. Regény. (Ford. Hetyei József.) Gyoma, 1930. Kner. 183p. Egészvászon kötésben. Ajánlással: "Alapítója és fél évszázadon át vezetője Kner Izidor emlékére a magyar kulturális intézmények számára felajánlotta Kner Izidor könyvnyomdája. Gyoma 1936". Könyvtári pecsétekkel
Szabó István Andor: Gondolattöredékek. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötésben, a gerince javított, pár helyen ceruzás bejegyzés.
Negyvennyolctól a negyvennyolcig. A magyar ifjúság könyve. Szerk.: Lukácsi Sándor, Patai Endre, Szabó Endre. Bp., 1948, Magyar Ifjúság Népi Szövetsége. Kiadói kissé kopottas egészvászon-kötés, ajándékozási sorokkal, intézményi bélyegzővel.
Francois Villon összes versei. Bartha László rajzaival. Fordították többen. Az utószót Gyergyai Albert, a jegyzeteket Szegi Pál írta. Bp., 1974, Európa Könyvkiadó. Hetedik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.