Feldmarschall Conrad: Aus meiner Dienstzeit 1906-1918. Zweiter Band: 1910-1912. Die Zeit des lybischen Krieges und des Balkankrieges bis Ende 1912. Wien/Berlin/Leipzig/München, 1922, Rikola Verlag. Kiadói félvászon kötésben, jó állapotban.
A Pallas nagy lexikona. Dammara- elektromos gép. Az összes ismeretek enciklopédiája tizenhat kötetben. I. kötet A szövegben 227 ábra; külön mellékletül 69 kép, ezek közt 7 színnyomat, 20 térkép és 4 városi tervrajz.Budapesten, 1893, Pallas. Aranyozott, kiadói félbőr kötésben. Gerinc picit sérült, egyébként korának megfelelő állapotban.
A Pesti Hírlap Lexikona. A mindennapi élet és az összes ismeretek kézikönyve egy kötetben A-Z. Budapest, 1937, Pesti Hírlap. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, a borító a sarkainál kissé kopottas, a gerince kissé sérült, pár helyen ceruzás bejegyzéssel.
Világlexikon. Könyv mindenről mindenkinek. Budapest, 1927, Enciklopédia R.-T. Kiadása. Kiadói félbőr kötésben, kissé megviselt állapotban, sérült és kopottas gerinccel, valamint kopottas borítóval.
Fertsek Ferenc: Fickó meg a többiek. Budapest, é.n., Szent István Társulat. Kiadói félvászon kötés. A kötése laza, a borítója kopott. Janovits István rajzaival.
Magyarok a kultúráért. A magyar munka eredményei az emberi művelődés terén. Francia és magyar írók közreműködésével szerk. Dr. Lukács György. Budapest, 1929, Magyar-Francia Kultúrliga. Kiadói, aranyozott félbőr kötésben, számos illusztrációval, picit kopott gerinccel.
Turóczi József: Magyar Szimplicisszimusz. Kalandos történet a XVII. századból. Új életre keltette -. Tizenöt képpel. Budapest., É.N., Béta Irodalmi Részvénytársaság. Kiadói, rajzos félvászon-kötésben, 186 p. A borítója kopott, és foltos. A címlapon ajándékozási sorokkal, az elülső szennylapon tulajdonosi névbejegyzéssel.