Hegedűs Sándor: Ikaros. Dráma három felvonásban.+ A rab. Fantasztikus dráma három felvonásban. (Egybekötve.) Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 63+56 p. Átkötött egészvászon-kötés. A szerző, Hegedűs Sándor (1875-1953) által hugának, Hegedűs Rózsának dedikált példány.
Hegedüs Loránt: Görgey. Drámai költemény négy felvonásban hat képben. Bp., [1938], Nyugat. Kiadói kissé foltos egészvászon-kötésben, Görgey beragasztott fotójával, ex libris-szel. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) által hugának Hegedűs Rózsának dedikált példány.
Herczeg Ferenc: A nap fia. Bp., 1931, Singer és Wolfner. Korabeli kissé foltos egészvászon-kötés, ex libris-szel. Első kiadás. A szerző által aláírt példány.
Herczeg Ferenc: Arany Szárnyak. Színmű három felvonásban, egy előjátékkal. Bp., 1944, Uj Idők Irodalmi Intézet Rt. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóval. Első kiadás. A szerző által dedikált példány.
Magyar Kabaret. Második, tetemesen bővített kiadás. Összeáll és bev.: Hervay Frigyes. Geiger Richard festőművész eredeti rajzaival. Gyoma, 1911. Kner Izidor, 394+14 p. Átkötött korabeli félvászon kötés, kissé kopottas borítóval, egyébként jó állapotban.
Báró Eötvös József: A nővérek. Regény. Budapest, 1890, Ráth Mór. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott, festett illusztrált egészvászon kötés, aranyozott lapélekkel, Aufrecht és Goldschmied kiadó díszes, bibliofil kötésében, mely Gottermayer Nándor műhelyében készült, a gerincénél kisebb sérüléssel és kopással, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel, de alapvetően jó állapotban.
Salamon Béla: Hej színművész!... Bp., 1939, Szerzői kiadás. Első kiadás! Kiadói illusztrált egészvászonkötésben, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel. A szerző által dedikált!
Ókori lexikon. Szerk.: Pecz Vilmos. Bp., 1985, Könyvértékesítő Vállalat (Tudománytár). Az 1902-1904. évi kiadás (Bp., Franklin) reprintje. Vászonkötésben, jó állapotban.
Fekete István: Csi. Történetek állatokról és emberekről. Győry Miklós rajzaival. Bp., 1942, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. Harmadik kiadás. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas borítóval.