Kassák Lajos: Három történet. Bp.,(1935), Cserépfalvi, 308+4 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé laza fűzéssel. Első kiadás. A szerző, Kassák Lajos (1887-1967) aláírásával.
(Miller, Johann Martin): Szigvárt' Klastromi Története. Fordítódott Németből Magyarra Bartzafalvi Szabó Dávid által. I. kötet. Pozsony,1787,Füstkúti Landerer Mihály,16+672+16 p. Korabeli kartonált papírkötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, 628-645 oldalak között szúette lapokkal. Csak I. kötet! Első és egyetlen magyar kiadás! Értékes nyelvújításkori dokumentum, a fordító által alkotott szavak közül kilencvennél több ma is él. Eredetije 1776-ban jelent meg, Lipcsében. Jelentősége, hogy vele kezdődik a Sturm und Drang egyházellenes érzelmeinek kifejezésére alkalmas kolostormotívum köré szerveződő regényforma, mely évtizedekig marad divatban. A magyar közönséghez Barczafalvi Szabó Dávid, Kazinczy által hevesen bírált fordításában jutott el.
Jókai Mór: A varchoniták. (Jókai Mór munkái. Népszerű kiadás.) Pest, 1857, Heckenast Gusztáv, 111 p. Első kiadás. (Tévesen második kiadás szerepel benne.) Korabeli félvászon-kötés, névbejegyzéssel, kissé foltos lapokkal. Ritka! Aukción még nem szerepelt.
Magyar Tűzoltóság Könyve. Összeállította: Magyar Országos Tűzoltó Szövetség. A m. kir. belügyminiszter tűzrendészeti szakközege. Bp.,1925, Fővárosi Nyomda Rt., 17 sztl. lev.+240+333 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel.
Girardin Emilné: Pontanges Marquis. Franciából fordítá: Salamon Ferencné. Pest, 1854, Lukács L. és Társa-ny., 2+310+2 p. Későbbi félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos. Mme Emile de Girardin, (Delphine Gay, Delphine Girardin, (1804-1855)) francia írónő, Emile Girardin (1806-1881) francia újságíró, kiadó, politikus felesége. A fordítás Salamon Ferenc (1825-1892) történész, esztéta, színikritikus, MTA tag, és műfordító munkája. Egyetlen kiadás. Ritka!
Ibsen Henrik: Nóra. Színmű három felvonásban. Fordította: Reviczky Gyula. Győr,é.n.(cca 1890),Gross Gusztáv és Testv., 119 p. Korabeli aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Leszik K.-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, kijáró elülső szennylappal, és címlappal, ezeket leszámítva jó állapotban. Első magyar fordítás. Nagyon Ritka!