Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 72

James Joyce: Ulysses I-II. kötet. Fordította: Gáspár Endre. Bp., 1947, Nova Irodalmi Intézet, (Kalász-ny.),310+294 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az I. kötet fűzése kissé laza. Első magyar nyelvű kiadás. Számozott (1000/164.) példány.
15448.

Rufpreis:
4 000 HUF

Gajdács Pál: Simonyi József a híres óbester. Népies elbeszélés 12 énekben. Garay Ákos illusztrációival. Gyoma, 1909, Kner Izidor. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopottas, kissé sérült gerinccel.
15449.

Rufpreis:
4 000 HUF

15450.

Rufpreis:
4 000 HUF

Czeizel János: Kazinczy Ferenc élete és működése I. kötet. Bp.,[1930], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 296 p. Átkötött félvászon-kötés.
15451.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,47
14,38

[Félicité de]Genlis (1746-1830): A fiatal bűn bánóné. Mad. Genlis után francziából S. L. Pest, 1815, "Nemzeti Könyvárus" Kiss István, 59 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, a lapok sarkaiknál gyűröttek.
15452.

Rufpreis:
4 000 HUF

Jósika Miklós: A magyar kényurak. I-IV. kötet. (Két kötetben.) Pest, 1863, Hartleben Konrád Adolf.  Első kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés, egy-két foltos lappal, egy-két ceruzás bejegyzéssel. A címlapokon: Robert Lampel Pester Leihbibliothek, "Lampel Róbert Pesti Kölcsönkönyvtára" bebélyegzéssel.
15453.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,47
14,38

Hevesi Sándor: Színház. Bp., 1938, Singer és Wolfner. Vászonkötésben, jó állapotban.
15454.

Rufpreis:
4 000 HUF

Bacher-Bodrog Pál: Idegen költők. Heine, Béranger, Byron és mások. Jaschik Álmos rajzaival. Bp., 1921, Bíró Miklós. Korabeli álbordás félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, ex libris-szel.
15455.

Rufpreis:
4 000 HUF

15456.

Rufpreis:
3 000 HUF

Cox György: A mythologia kézikönyve. A harmadik angol kiadás után fordította s a finn mythologiával bővítette Dr. Simonyi Zsigmond. Bp., 1877, Franklin-Társulat, 224 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Első kiadás.
15457.

Rufpreis:
3 000 HUF

15458.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Mao Ce-Tung idézetek magyar, német és román nyelvű kiadásai: Idézetek Mao Ce-tung elnöktől. Peking, 1968, Idegen Nyelvű Könyvek Kiadója. Kiadói nylon-kötés. Worte des Vorsitzenden Mao Tse-Tung. Peking, 1968, Verlag Für Fremdsprachige Literatur. Kiadói nylon-kötés. Citate din Operele Presedintelui Mao Tze-Dung. Pekin, 1968, Editura Pentru Limbi Straine. Kiadói nylon-kötés./ Quotes of Mao Zedong, 3 pc, in Hungarian, German, and Romanian language.
15459.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF