James Joyce: Ulysses I-II. kötet. Fordította: Gáspár Endre. Bp., 1947, Nova Irodalmi Intézet, (Kalász-ny.),310+294 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az I. kötet fűzése kissé laza. Első magyar nyelvű kiadás. Számozott (1000/164.) példány.
[Félicité de]Genlis (1746-1830): A fiatal bűn bánóné. Mad. Genlis után francziából S. L. Pest, 1815, "Nemzeti Könyvárus" Kiss István, 59 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, a lapok sarkaiknál gyűröttek.
Jósika Miklós: A magyar kényurak. I-IV. kötet. (Két kötetben.) Pest, 1863, Hartleben Konrád Adolf. Első kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés, egy-két foltos lappal, egy-két ceruzás bejegyzéssel. A címlapokon: Robert Lampel Pester Leihbibliothek, "Lampel Róbert Pesti Kölcsönkönyvtára" bebélyegzéssel.
Bacher-Bodrog Pál: Idegen költők. Heine, Béranger, Byron és mások. Jaschik Álmos rajzaival. Bp., 1921, Bíró Miklós. Korabeli álbordás félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, ex libris-szel.
Herczeg Ferenc emlékezései. II. kötet: A gótikus ház. Bp.,1940, Singer és Wolfner. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, névbejegyzéssel. A szerző, Herczeg Ferenc (1863-1954) által aláírt, dátumozva.
Cox György: A mythologia kézikönyve. A harmadik angol kiadás után fordította s a finn mythologiával bővítette Dr. Simonyi Zsigmond. Bp., 1877, Franklin-Társulat, 224 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Első kiadás.
Orosz Ádám: Ötváltozatú lant. Eger, 1871, Érseki Lyceumi Könyvnyomda, XVI+371 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a hátsó borítón a vászon hullámos, sérült gerinccel, foltos, javított lapokkal, javított címlappal, három lap hiányzik (145-146, 149-150, 150-151.) Ritka! Orosz Ádám (1802-1872) római katolikus pap, költő, egerszalóki plébános (1837-1872.)
Mao Ce-Tung idézetek magyar, német és román nyelvű kiadásai: Idézetek Mao Ce-tung elnöktől. Peking, 1968, Idegen Nyelvű Könyvek Kiadója. Kiadói nylon-kötés. Worte des Vorsitzenden Mao Tse-Tung. Peking, 1968, Verlag Für Fremdsprachige Literatur. Kiadói nylon-kötés. Citate din Operele Presedintelui Mao Tze-Dung. Pekin, 1968, Editura Pentru Limbi Straine. Kiadói nylon-kötés./ Quotes of Mao Zedong, 3 pc, in Hungarian, German, and Romanian language.