Táncsics Mihály: Életpálya vagy emlék-iratok. I. kötet. Iratott 1851-4-ben; 8 évig tartott rejtezkedésem idején. Táncsics Mihály 4. művei. Pest, 1873, Heckenast Gusztáv, 1 t.+222+2 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal. Első kiadás.
Táncsics Mihály: Életpályám. IV. kötet. Módosítva, bővítve, javitva és sajátkezűleg letisztázva az iró által 1876-ban. Táncsics Mihály 7. művei. Bp.,1885, Központi Táncsics-bizottság, (Müller K.-ny. (ezelött Münster K.)), 4+188+2 p. Átkötött modern félvászon-kötés, jó állapotban. Első kiadás. "A magyar nyelv eredete: vagy: Legrégibb nyelv a magyar" c. fejezetben (70.-94. p.): a "Legrégibb nyelv a magyar c. mű tartalmi összefoglalójával." (84-95. p.) Máshol nem jelent meg.
Jósika Miklós: Irány. Első kiadás! Kolozsvártt, 1835. (Ev. Ref. Koll.). 1t. (díszcímlap), [8], 246p. Az erdélyi reformmozgalom egyik jeles képviselőjének regényírói pályafutását megelőző röpirata. Korabeli félvászon védőkötésben, jó állapotban.
Ponson du Terrail: Egy király ifjúsága 1-8. kötet. Egy király ifjusága I-III. kötet: 1. A szép aranyművesné. 2. A navarrai herceg szerelmei. 3. A flórenci méregkeverő. A két Henrik harca I-III. kötet: 1. A négy alsó szövetsége. 2. A meudoni fehér ház. 3. Szent-Bertalan-éj. A Valois család tragédiája I-II. kötet: 1. Montpensier hercegnő. 2. A király-gyilkosság. Fordította: Dr. Endre Dénes. Bp.,[1928],Palladis Rt., 255+1+296+287+320+303+271+304+320 p. Kiadói aranyozott díszes egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett felső lapélekkel. Szép állapotban.
Hamvas Béla: Természettudományi mitológia. Különlenyomat a Debreceni Szemléből. Debrecen, 1934, Városi Nyomda, 10 p. Kiadói papírkötés. A szerző, Hamvas Béla (1897-1968) által dedikált.
Emlékkönyv Móra Ferenc 30 éves irói jubileumára. Bp., 1932, Móra Ferenc Emlékkönyv Szerkesztősége. Fűzött, jó állapotban. Móra Ferenc által dedikált példány!
[Medve Imre] Tatár Péter: A megholt peleskei nótárius Nagy Zajtay István másodszori feltámadása és utazása a földön. 12 szakaszban és 12 képpel. Pest, 1860, Bucsánszky Alajos, 86+2 p. Szövegközti fametszetekkel. Átkötött félvászon-kötés, a szerzőre vonatkozó ceruzás jegyzettel a címlap hátoldalán, foltos. Első kiadás. Ritka!